صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

خاتمي:مسئولان موج ايجادنکنند

راه ايجاد وحدت و هم دلي عمل به تذکرات رهبري است. از همه مسئولان در قواي مقننه ، قضاييه و مجريه انتظار مي‌رود با توجه به اين‌که تريبون در اختيارشان است هر از چندگاهي حرف‌هايي نزنند که موج ايجاد کند، چون ايجاد موج خود به خود در خدمت کردن خلل به وجود مي آورد.

کد خبر: 4085

ايسنا/ عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم گفت:‌ مسئولان و کساني که تريبون در اختيار دارند هر از چند گاهي حرف‌هايي نزنند که موج ايجادکند.

آيت الله سيد احمد خاتمي با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري درباره اتحاد بين مردم در گفت‌و‌گو با خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، ‌اظهارکرد: راه ايجاد وحدت و هم دلي عمل به تذکرات رهبري است. از همه مسئولان در قواي مقننه ، قضاييه و مجريه انتظار مي‌رود با توجه به اين‌که تريبون در اختيارشان است هر از چندگاهي حرف‌هايي نزنند که موج ايجاد کند، چون ايجاد موج خود به خود در خدمت کردن خلل به وجود مي آورد.

وي با بيان اين‌که امام خميني (ره) و مقام معظم رهبري پيوسته بيشترين تاکيد را روي مسئله وحدت داشته و دارند، يادآورشد:‌ امام و رهبري همواره بر روي اجتناب از تفرقه و دودستگي تاکيد کردند . در آخرين اظهار نظر نيز مقام معظم رهبري فرمودند ايجاد تفرقه و دو دستگي در ميان مردم به هر عنوان و با هر توجيهي ضد منافع ملي و آرمان ها است.اين حقيقتي قرآني است که رهبر معظم انقلاب روي آن تاکيد کرده‌اند.

اين عضو مجلس خبرگان رهبري ادامه داد:‌از اولين اقدامات پيامبر (ص) در مدينه نيز همين مسئله وحدت ميان مردم است. ابتدا ساختن مسجد پس از آن ايجاد وحدت بين دو قبيله اوس و خزرج و بعد از آن امضاي قرارداد زندگي مسالمت آميز با سه قبيله يهودي بني قريظه ، بني نظير و بني قينقاع که البته هر سه قبيله پيمان شکني کردند و پيامبر(ص) نيز با آن ها برخورد کرد.

وي همچنين يادآور شد که تاکيداتي امام راحل و مقام معظم رهبري بر وحدت نيز بر مبناي قرآن و سيره پيامبر (ص) است.

خاتمي در ادامه بيان کرد:‌ وحدت با همه ابعاد آن ضرورت دارد. وحدت شيعه و سني به معناي تقريب که بايد در کنار يکديگر در مقابل دشمن مشترک بايستند. وحدت بين اقشار مختلف جامعه به خصوص حوزه و دانشگاه و همچنين وحدت بين مردم و مسئولان يک ضرورت است. رهبر انقلاب نيز در رهنمودهاي خود دوبار تاکيد کردند که بايد به مسئولان کمک کرد و فرمودند همه بايد به دولت کمک کنند.

امام جمعه موقت تهران اضافه کرد:‌کمک به دولت يعني وحدت بين مردم و دولت که معناي آن اين است که همه مردم بايد از دولت حمايت کنند ضمن اين‌که دولت نيز بايد از دولت حمايت کند. معناي حمايت دولت از دولت را مقام معظم رهبري فرمودند که يعني دولتي ها همه مواظب باشند حاشيه سازي نکنند و با زدن حرف هاي غيرلازم دو دستگي به وجود نياورند و تلاش کنند وحدت ، ايمان و همت بلند مردم را مورد استفاده قرار دهند.

خاتمي در پاسخ به اين سوال که چه کساني به دنبال ايجاد تفرقه و دو دستگي هستند تاکيد کرد: روشن است که دشمنان اين ملت يکپارچگي مردم را نمي خواهند و با توجه به اين مسئله انتظار مي‌رود که به آنان سوژه اي براي سوء استفاده داده نشود. در اين عرصه مخاطب ابتدا مسئولان، سپس مردم و به دنبال مردم آنهايي که تريبون دارند، هستند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر