صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

تحولات جدید سوریه / آغاز عملیات آزادسازی کوی «سلیمان‌الحلبی»

تسلط بر چند نقطه راهبردی در ساعات اولیه یک منبع میدانی سوری از آغاز عملیات آزادسازی کوی «سلیمان‌الحلبی» در شرق شهر حلب و تسلط بر چند نقطه راهبردی در ساعات اولیه این عملیات در این کوی خبر داد.

کد خبر: 40112

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق، منابع نزدیک به گروه‌های مسلح تروریستی اعلام کردند، «عمار حاج غازی» ملقب به «عمار برهو البیانونی»، یکی از سرکردگان گروه تروریستی موسوم به «السلطان مراد» در شهر «بیانون»، واقع در ریف شمالی حلب ربوده شده است.خبرگزاری فارس: آغاز عملیات آزادسازی کوی «سلیمان‌الحلبی»/تسلط بر چند نقطه راهبردی در ساعات اولیه

به گفته منابع وابسته به گروه‌های مسلح حاج غازی از روز پنج‌شنبه گذشته بعد از ظهر خروج برای آوردن ذخایر نظامی برای گروه متبوعش که درحال مبارزه با داعش در مناطق ام القرى و ام حوش، در ریف شمالی حلب است، مفقود شده است.

دفتر اطلاع رسانی گروه السلطان مراد که اغلب عناصر آن ترکمانی هستند، اعلام کرد که این حادثه در نوع خود برای این گروه اولین بار است که اتفاق افتاده و از حاج غازی هیچ اطلاعی در دست نیست.

از سوی دیگر و در عرصه میدانی، گزارش شده که درگیری‌های شدیدی بین نیروهای ارتش سوریه و گروه‌های مسلح اطراف منطقه «الشیخ نجار» جریان دارد.

این درحالی است که دیگر یگان‌های ارتش سوریه با همکاری نیروهای داوطلب مقاومت مردمی موفق شدند، چندین نقطه راهبردی در کوی «سلیمان الحلبی» در شهر حلب و در نزدیکی مرکز تصفیه آب سلیمان الحلبی پس از درگیری‌های شدید با گروه‌های تروریستی، آزاد کرده و کنترل آنها را در دست گرفتند.

یک منبع میدانی سوری در این خصوص گزارش داد که ارتش سوریه عملیات نظامی گسترده‌ای را در کوی سلیمان الحلبی که در شرق شهر حلب واقع شده، آغاز کرده و هدف آن تسلط کامل بر این کوی و بیرون راندن گروه‌های تروریستی و عناصر مسلح از آن است.

این منبع تصریح کرد: چه بسا ممکن است، این عملیات سرآغاز عملیات گسترده و سراسری آزادسازی و پاکسازی کوی‌های شرقی حلب از گروه‌های مسلح تروریستی باشد.

از سوی دیگر، نیروی هوایی ارتش سوریه در عملیاتی کیفی و دقیق خطوط امداد و کمک رسانی گروه‌های تروریستی از مرزهای ترکیه به سمت منطقه «دار عزه» در ریف شمال غربی شهر حلب را گلوله باران کردند که طی آن 15 تروریست وابسته به جبهه النصره کشته و ده‌ها نفر زخمی شدند.

اما از ریف شمالی حلب و به ویژه منطقه «ام القری» گزارش شده که درگیری‌های شدید و سختی بین داعش با دیگر گروه‌های تروریستی این منطقه در جریان است.

انتهای پیام

نظرات بینندگان

ارسال نظر