صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 1

واکنش بشار اسد به «ایران احتمالاً شخص شما را قربانی می‌کند»

بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه تأکید دارد تا زمانی که متحدانش در قلب راه‌حل‌های مطرح‌شده برای بحران سوریه جا دارند، این راه‌حل‌ها را می‌پذیرد.

کد خبر: 40058

بشار اسد رئیس جمهور سوریه تأکید کرد، تا زمانی که متحدانش و به‌عبارت بهتر ایران و روسیه در قلب راه‌حل‌های مطرح شده برای بحران کشورش جا داشته باشند، به این راه‌حل‌ها پاسخ می‌دهد.

در پرتو چالش‌های بی‌شماری که سوریه با آن دست به گریبان است از نظر بشار اسد هنوز نبرد نظامی تنها چیزی است که توانسته در برابر شدت حملات معکوس ثمربخش باشد.

 

 

 

به آمریکا و ناتو اعتمادی نیست

مسافران سوریه حامل پاسخ مثبت سوریه به راه‌حل‌های ابتکاری هستند و اعلام کردند که به‌گفته بشار اسد به آمریکا و ناتو اعتمادی نیست، زیرا اگر این دو عملاً به‌دنبال راه‌حل بودند، باید فوراً منابع تروریسم و تأمین مالی آن را خشک و مرزهای ترکیه را مسدود کرده و عواملی را که هنوز از تروریست‌ها در خاک سوریه حمایت می‌کنند، تحت کنترل در می‌آوردند.

منفعت ایران و مقاومت در ثبات سوریه و ایستادگی آن است

روزنامه «البناء» لبنان به نقل از کسانی که با بشار اسد دیدار کرده‌اند، در این باره نوشت: وقتی به بشار گفته می‌شود: «ایران احتمالاً شخص شما را قربانی می‌کند تا بحران سوریه حل شود» به‌روی میهمان خود لبخند می‌زند. برای او موضوع به اشخاص و عواطف و احساسات ربطی ندارد، بلکه منفعت ایران و مقاومت در ثبات سوریه و ایستادگی  آن و منفعت سوریه در ثبات مواضع متحدانش است.

 

 

به‌نوشته البناء، چه‌بسا اسد پیام‌هایی از ایران و روسیه و دیگران در اختیار داشته باشد و  تمام چیزهایی را که گفته شده و می‌شود، نقض می‌کند و چه‌بسا می‌داند کسی که این کلام را به زبان می‌آورد به‌دنبال ایجاد شکاف بین سوریه و ایران از یک طرف و نیز تضعیف آن از سوی دیگر است.

 

به‌گفته میهمانان اسد، او احساس می‌کند که رویکردهای منطقه‌ای و بین المللی در حال تغییر است اما در اصل اعتماد او به این رویکردها ضعیف است، بنابراین چاره‌ای جز حفظ مواضع نظامی، سیاسی و اولویت دادن به صحنه داخلی سوریه ندارد همان‌طور که از آغاز ناآرامی‌ها در این کشور نیز همین موضوع در اولویت بوده است.

 

 

 

جهان به دیدگاه سوریه در قبال تروریسم متقاعد شده اما دیرهنگام

چنانچه هرگونه طرح ابتکاری سیاسی برای بحران سوریه با نقش و جایگاه این کشور تناسب داشته باشد، دمشق در برخورد مثبت با آن تردید نمی‌کند؛ زیرا به‌موازات تکاپوی سیاسی هیچ چیز مانع از تحولات مهم نظامی در هفته‌های آینده نخواهد شد.

همچنین به‌گفته میهمانان اسد، رئیس جمهور سوریه احساس می‌کند جهان به دیدگاه او در قبال تروریسم متقاعد شده است، ولی می‌گوید: «اما متأسفانه فقط هنگامی متقاعد شدند که تروریسم به دروازه‌های آنان رسیده و ملتهایشان را نابود می‌کند با وجود اینکه ما بارها هشدار داده و اطلاعات دقیقی را از طریق نماینده خود در سازمان ملل و یا اشخاص دیگر در اختیار همه این کشورها قرار دادیم».

منبع: تسنیم

نظرات بینندگان

  • asqarmosavy@chmil.ir

    | |

    ما امریکایی ها نیستیم که بخاطر منافع مان دوستانمان را تنها بگذاریم.

ارسال نظر