صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

تصاویر / نمایشگاه نقاشی سردار «سلیمانی» در افغانستان

بانوی مهاجر افغانستانی با نمایش ۲۵ طراحی پرتره، از جمله تصاویری از فرماندهان ایران و افغانستان ترکیبی از ایستادگی و هنر را در مشهد به نمایش گذاشت.

کد خبر: 40007

فارس، شکوفایی هنر و ادبیات مهاجرین افغانستانی ساکن جمهوری اسلامی ایران از دیرباز در رسانه‌ها مطرح شده است. بارها رسانه‌ها چهره‌های هنری و فاخر مهاجر را معرفی کرده است. در ادامه این روند، این بار «مانیلا محمدی» بانوی هنرمند دیگری با عرضه آثار هنری خود، بر تجلی هنر در میان جامعه مهاجر افزود.
 
این بانوی هنرمند که پنج سال پیش به ایران مهاجرت کرده است، 25 طراحی چهره خود را در نگارخانه سروش شهر مشهد به نمایش گذاشت.
 
مانیلا محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس اظهار داشت: مدت پنج سال است که در رشته طراحی چهره کار می‌کنم.
 
وی درباره پیشینه گرایش به نقاشی اظهار داشت: در افغانستان به شغل معلمی مشغول بودم اما پس از مهاجرت به ایران به نقاشی پرداختم.

نمایشگاه نقاشی  سردار «سلیمانی» در افغانستان

 
محمدی اظهار داشت: این اولین نمایشگاه آثار من است و به زودی نمایشگاه دیگری نیز در مشهد طراحی‌هایم را به نمایش بگذارد.
 
این بانوی هنرمند مهاجر درباره استقبال از این نمایشگاه گفت: تعداد بازدیدکنندگان به ویژه در روزهای نخست بسیار بوده و این استقبال گرم به من قوت قلب داد.
 
در میان آثار به نمایشگاه گذاشته شده از این هنرمند مهاجر، نقاشی از احمدشاه مسعود قهرمان ملی افغانستان و سردار قاسم سلیمانی دیده می‌شود. وقتی از وی سئوال شد که انگیزه‌اش از طراحی این دو چهره چیست، اظهار داشت: کسانی هستند که دست به ظلم و کشتار مردم مظلوم می‌زنند و بالعکس کسانی هستند که در مقابل این ظلم ایستادگی می‌کنند و به سادگی نمی‌توان از کنار این شخصیت‌ها گذشت. احمدشاه مسعود قهرمان ملی افغانستان است و وی برای همه مردم افغانستان شناخته شده است.
 
محمدی درباره سردار قاسم سلیمانی گفت: از وی شناخت اندکی دارم اما می‌دانم که در مقابل داعشی‌ها می‌جنگد. دو هفته پیش مصاحبه‌ای از سردار سلیمانی خواندم و صحبت‌های وی برایم جالب بود و پس از آن تصمیم گرفتم که چهره وی را نقاشی کنم.

نمایشگاه نقاشی  سردار «سلیمانی» در افغانستان 

وی افزود: تاکنون در هیچ مسابقه‌ای تاکنون شرکت نداشته‌ام اما آموزشگاه‌های مختلفی از من دعوت کرده‌اند تا در مسابقات آنها حضور یابم.
 
وی افزود: در نقاشی بیشتر دوست دارم سوژه نقاشی‌هایم کودکان و زنان باشند و در آثار به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه هم 10 اثر به کودکان و زنان اختصاص یافته است.
 
محمدی در پایان این گفت‌وگو ضمن این که اظهار علاقه کرد تا آثار وی در تهران هم به نمایش گذاشته شود، افزود: دوستان هنرمند از من دعوت کرده‌اند تا آثار خود در شهرهای دیگر نیز به نمایش بگذارم اما تاکنون برنامه مشخصی در این زمینه ندارم.

نمایشگاه نقاشی  سردار «سلیمانی» در افغانستان

 
نسیم حمیدی از هنرمندان ایرانی که از نمایشگاه بازید می‌کرد در گفت‌وگو با خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس اظهار داشت: آثار بسیار خوبی از خانم مانیلا محمدی که در پرتره چهره کار می‌کند، به نمایش گذاشته شده است.
 
این نقاش ایرانی گفت: محمدی از سوژه‌های ناب و خاصی در آثار خود استفاده کرده و این نمایشگاه ارزش بازدید را داشت.

نمایشگاه نقاشی  سردار «سلیمانی» در افغانستان 

حمیدی افزود: این که یک خانم مهاجر افغانستانی توانسته است خالق چنین آثاری باشد و آنها را به نمایش بگذارد، قابل ستایش است.
 
این هنرمند ایرانی اظهار داشت: هنرمندان زیادی سیاه قلم کار می‌کنند اما نقطه تمایز این هنرمند مهاجر این است که وی به طور خاص بر روی چهره متمرکز است و انحراف از سبک در آثار به نمایش گذاشته از وی مشاهده نمی‌شود.
 
وی گفت: معمولا نقاشان به سبک‌های مختلفی روی می‌آورند اما مانیلا محمدی فقط به پرتره چهره با سیاه قلم پرداخته است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر