صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

حمله "علی اکبر جوانفکر" به دولت

سخنگوی محترم دولت یازدهم اخیرا به خبرنگاران گفته است که دولت متبوع وی از ابتدا تصمیم نداشته به آنچه که تخلفات دولت قبل خوانده است ورود کند.

کد خبر: 39166

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان علی‌اکبر جوانفکر در یادداشتی نوشت: آقای محمد باقر نوبخت سخنگوی محترم دولت یازدهم اخیرا در پاسخ به شکایت رئیس جمهور سابق از معاون اول دولت یازدهم ، به خبرنگاران گفته است که دولت متبوع وی از ابتدا تصمیم نداشته به آنچه که تخلفات دولت قبل خوانده است ورود کند.
 
 
 
 
اظهارات سخنگوی محترم دولت از چهار حالت خارج نیست.
 
الف: ایشان احتمالا از حجم گسترده مطالب خلاف واقع معاون اول و سایر اعاظم دولت کنونی که هر بار به تیتر یک انبوه رسانه‌های اصلاح طلب و حامی دولت فعلی تبدیل شد ، بی خبر است اما چنین فرضی درباره آقای سخنگو که کار او رصد کردن مستمر فضای رسانه‌ای کشور است ، صدق نمی‌کند و باید قبول کرد که ایشان از همه اتهام‌زنی‌های همکاران ارشد خود در دولت یازدهم علیه دولت قبل، اطلاع کامل داشته است.
 
 
ب : در حالت بعدی این احتمال وجود دارد که آقای اسحاق جهانگیری معاون اول دولت یازدهم بر خلاف سیاست دولت، به طرح اکاذیب و شبهه‌افکنی علیه دولت قبل پرداخته است که این حالت هم دور از ذهن به نظر می‌رسد زیرا در این دو سال که معاون فخیمه اول به نشر وسیع اتهامات علیه دولت قبل مشغول بوده، رئیس جمهور محترم و سخنگوی دولت وی باید حداقل یک بار به او تذکر می‌دادند که چرا بر خلاف سیاست دولت چنین رفتاری را در پیش گرفته است و از آنجا که چنین تذکری به او داده نشده، می‌توان فرض کرد که اتهام زنی به دولت قبل، عین سیاست دولت کنونی بوده است.
 
 
ج : حالت سوم این است که سخنگوی محترم دولت، با علم به انبوه خلاف‌گویی‌های معاون محترم اول، در صدد منحرف کردن افکار عمومی از حقیقت برآمده است زیرا در این کشور کیست که نداند در برابر انبوه اکاذیب مطروحه از سوی مقامات و مسئولان ذیربط در دولت یازدهم علیه دولت قبل،  هیچیک از مقامات دولت‌های نهم و دهم وارد چالش با دولت کنونی نشده و دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور سابق نیز در برابر این اتهامات به‌طور مطلق سکوت اختیار کرده است. پرواضح است که سکوت نیک‌اندیشانه مسئولان دولت قبل، بزرگترین فرصت را برای خدمت در اختیار دولت یازدهم قرار داده است اما ضعف‌ها و ناکارامدی‌های آشکار دولت کنونی آنقدر چشمگیر بوده است که برای سرپوش گذاشتن بر آنها لاجرم به طرح اتهامات بی‌اساس علیه دولت قبل روی آورده اند.
 
 
د: حالت چهارم این است که شکایت رئیس جمهور محترم سابق به دستگاه قضایی نسبت به استمرار نشر اکاذیب از سوی معاون اول دولت کنونی، سخنگوی محترم دولت را دچار دستپاچگی و اتخاذ مواضعی کرده است که به هیچوجه، منعکس‌کننده حقیقت نیست. دو سال صبر و مدارا در برابر نشر اکاذیب و افتراهای دولت کنونی، زمان زیادی برای تنبه کسانی بود که هرگز از رفتار غیراخلاقی خود احساس شرمساری نکرده‌اند. اکنون موعد روشن شدن حقایق فرا رسیده است و طبق اظهارات آقای سید عادل حیدری، وکیل رئیس جمهور سابق، شکایت علیه آقای اسحاق جهانگیری، آخرین شکایت نخواهد بود.
 
 
آقای سخنگو در ادامه اظهارات خود ، ابراز خوشحالی کرده است که رئیس جمهور سابق مسئولیت برخی کارها از جمله اقدامات بابک زنجانی را بپذیرند.
 
در این ارتباط لازم است چند نکته را به جناب آقای نوبخت یاد آور شوم:
 
۱- مهمترین و گسترده‌ترین تخلف دولت سابق به خدمات بی‌نظیری باز می‌گردد که در فاصله سالهای ۸۴ تا ۹۲ در این کشور به منصه ظهور رسید و کام ملت ایران را بسیار شیرین و کام مستکبرین و عوامل داخلی آنها را تلخ کرد ، بنابراین می‌دانیم و می‌دانید که این همه سوز و گداز آقایان برای چیست؟! رئیس جمهور سابق و همکاران ایشان با افتخار تمام مسئولیت همه اقدامات خود را در دولت قبل بر عهده می‌گیرند، اما به شما اخلاقا توصیه می‌کنم که لطفا مسئولیت اقدامات دولت خود را بپذیرید و آن را متوجه دیگران نکنید.
 
 
۲- آقای احمدی نژاد در دوران ریاست جمهوری، پاسخگوترین فرد درباره اقدامات دولت خود به دستگاههای نظارتی از جمله مجلس شورای اسلامی بوده است. بر مبنای صراحت قانون، هرگونه سوال از رئیس جمهور در دوره مسئولیت او انجام می‌شود و پس از خاتمه مسئولیت نمی‌توان او را مورد بازخواست قرار داد، بنابراین اکنون نوبت مسئولیت پذیری جناب آقای روحانی است. از جمله موضوعاتی که مسئولیت آن مستقیما متوجه دولت کنونی است و باید به مردم پاسخ بدهند، موضوع کرسنت و زیانهای هنگفت ناشی از انتصاب آقای زنگنه به وزارت نفت است. امیدوارم دستگاههای نظارتی قبل از پایان دوران ریاست جمهوری و بر اساس قانون از مقامات مسئول در این زمینه توضیح بخواهند.
 
 
۳- درباره آقای بابک زنجانی از آقای نوبخت سئوال می‌کنم که این فرد چه خدمت شایان توجهی را به دولت یازدهم انجام داده بود که به عنوان اولین اقدام ضروری و در اولین ماههای فعالیت دولت ، باید از دست جناب آقای روحانی رئیس جمهور محترم و همچنین آقای هاشمی رفسنجانی پدر معنوی دولت حاضر، تقدیرنامه دریافت کند؟! شما که خودتان در مراسم مزبور حضور داشتید، باید پاسخگوی سوالهایی باشید که در این ارتباط مطرح است؟ آقای نوبخت به احتمال قوی باید بداند که ستاد انتخاباتی کدامیک از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ از آقای بابک زنجانی کمک مالی دریافت کرده است؟ آیا بهتر نیست که آقای سخنگو به جای تداوم سیاست اتهام‌زنی به دیگران ، مسئولیت اقدامات دولت متبوع خود را بپذیرد و اعتبار جایگاه سخنگویی دولت را که منوط و محدود به ارائه گزارش عملکرد دولت متبوع وی است ، مخدوش نسازد.                                                                 
 
                                                                                              
۴- آقای بابک زنجانی بیش از یک سال و نیم است که در بازداشت به سر می‌برد. بدیهی است محاکمه علنی او به روشن شدن حقایق کمک خواهد کرد و بنده هم مانند سایر همکارانم در دولت قبل مایلیم بدانیم که این فرد کیست، مرتکب چه تخلفاتی شده؟ حامیان او چه کسانی بوده اند؟ از چه کسانی حمایت مالی کرده و ارتباطات پشت صحنه او چگونه و با چه کسانی شکل گرفته است؟

 

نظرات بینندگان

ارسال نظر