صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

اشتری: نسداد مرزهای غربی موقتی است

فرمانده نیروی انتظامی در مورد انسداد مرزهای غربی کشور طی چند روز گذشته گفت: این تصمیم با نظر شورای عالی امنیت انجام شده و به صورت موقتی است.

کد خبر: 39136

فرمانده نیروی انتظامی در مورد انسداد مرزهای غربی کشور طی چند روز گذشته گفت: این تصمیم با نظر شورای عالی امنیت انجام شده و به صورت موقتی است.

 

به گزارش مهر، سردار حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی صبح امروز در حاشیه همایش سراسری مدیران تربیت و آموزش ناجا در جمع خبرنگاران با اشاره به تشکیل قرارگاه جهادی تربیت و آموزش در نیروی انتظامی اظهار داشت: یکی از اقداماتی که از شروع سال برای من و همکارانم در سراسر کشور به صورت یک اولویت مطرح شده است، ایجاد قرارگاه جهادی تربیت و آموزش است.

 

وی افزود: ما باید در بحث آموزش شاهد ارتقاء معناداری باشیم که به حمدالله طی چند ماه گذشته و با استفاده از نظرسنجی‌ها و ارزشیابی‌هایی که صورت گرفته، به این مهم دست پیدا کرده‌ایم.

 

سردار اشتری درباره اهم فعالیت‌ها و برنامه های این قرارگاه توضیح داد: ارتقاء و افزایش دانش و مهارت کارکنان، استفاده از روش های نوین آموزشی، به‌روزرسانی و ارتقاء سطح دانش و مهارت فردی کارکنان و فرماندهان ناجا از جمله مهمترین اهداف راه اندازی این قرارگاه جهادی در سطح ناجا است.

 

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: ارتقاء سطح مهارت کارکنان بر بهره‌برداری مطلوب از تجهیزات نوین نیز از دیگر اهداف این قرارگاه جهادی برشمرده می شود که امیدواریم تا پایان سال شاهد رشد مطلوب در این زمینه باشیم.

 

وی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر سطح تیراندازی کارکنان ناجا نیز گفت: در حال حاضر سطح تیراندازی کارکنان در سطح قابل قبول است، اما باید این سطح ارتقاء پیدا کند و حتما تحولی در بحث تیراندازی انجام شود. رسیدن به این مهم در گرو برنامه ریزی مطلوب، استفاده از مربیان خوب و تهیه سالن‌های تیراندازی مناسب، استاندارد و استمرار بر امر آموزش است.

 

سردار اشتری در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اضافه وزن کارکنان و پرسنل ناجا گفت: بحث تندرستی و سلامت جسمانی یکی از بزرگترین اولویت های ما در ناجا است و ما انجام ورزش همگانی و تخصصی برای گروه های مربوطه اعم از کادر ناجا و پلیس های تخصصی را ابلاغ کرده‌ایم و حتی ساز و کاری فراهم شده است تا به انجام ورزش و استمرار آن را از سوی کارکنان ارزیابی و نظارت کند.

 

فرمانده نیروی انتظامی با ابراز امیدواری از انجام ورزش های تخصصی در رده های پلیس های تخصصی ناجا عنوان کرد: در حال حاضر وضعیت جسمانی کارکنان ناجا مطلوب ارزیابی می شود، اما تا رسیدن به وضعیت ایده‌آل همچنان به تلاش نیاز داریم.

 

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره انسداد مبادی ورودی و خروجی مرزهای غربی کشور نیز اظهار کرد: مسدود شدن مرزهای غربی موقتی است و طی ابلاغی که از طریق شورای امنیت کشور با شورای عالی امنیت ملی به نیروی انتظامی و پلیس مرزبانی ابلاغ شده و ما بر حسب وظیفه انسداد مرزها را انجام داده ایم.

 

سردار اشتری با اعلام اینکه باید علت این انسداد را از ابلاغ‌کنندگان دستور پرسید، اضافه کرد: گمان می برم اتفاقاتی که طی چند روز گذشته در غرب کشور و به‌ویژه در کشور ترکیه رخ داده باعث این تصمیم شده است.

 

فرمانده نیروی انتظامی درباره استانداردسازی رفتار کارکنان ناجا با توجه به برخورد مستمری که با شهروندان دارند، به‌ویژه در رده کلانتری‌ها، پلیس آگاهی و پلیس راهنمایی و راننندگی گفت: استانداردسازی رفتار کارکنان ناجا از سال‌های گذشته شروع شده و گام‌های خوبی در این زمینه برداشته شده است. ما به تمامی کارکنان و پرسنل اکیدا توصیه کرده ایم که با مراجعان به پلیس رفتار شایسته‌ای داشته باشند و طبق ابلاغیه صورت گرفته با افراد خاطی به شدت برخورد می شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر