صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

رئوفيان: در انتخابات مجلس احمدي‌نژاد و پايداري‌ها هريک کار خودرا خواهند کرد

از نظر من با وجود فعال بودن پايداري‌ها و احمدي‌نژاد٬ جريان پايداري هيچ حزب يا گروه ‌پروانه‌داري در زيرمجموعه خود ندارند به همين جهت هم وزارت کشور آن را به عنوان حزب پايداري به رسميت شناخت به ظن من احمدي‌نژاد و پايداري‌ها هر يک کار خود را خواهند کرد.

کد خبر: 3901

به گزارش زمان مطلبي که مي خوانيد در ایلنا منتشر شده و انتشار آن در زمان؛ الزاما به معني تاييد تمام يا بخشي از آن نيست.
-----------------------------------
اگر ناطق نوري به انتخابات مجلس وارد شود، بارقه اميدي بين اصولگرايان بوجود خواهد آمد لذا ورود ناطق نوري به انتخابات مي‌تواند نوعي انسجام بين اصولگرايان ايجاد کند.
سخنگوي جبهه ايستادگي تاکيد کرد: اگر ناطق نوري در انتخابات مجلس وارد شود، بارقه اميدي بين اصولگرايان بوجود خواهد آمد. ورود ناطق نوري به انتخابات مي‌تواند انسجام مناسبي بين اصولگرايان ايجاد کند.

ابوالقاسم رئوفيان در خصوص انتخابات مجلس دهم و دورنماي آن عنوان کرد: الان ۵ يا ۶ گروه فعال هستند در حاليکه همچنان مدت زيادي به انتخابات مجلس دهم زمان باقي مانده است بنابراين اين اقدامات زودهنگام است چراکه افکار عمومي نبايد از الان درگير بحث انتخابات شوند.

وي گفت: ضمن انتقاد به آن دسته فعالان سياسي که از الان به عرصه انتخابات خيز برداشتند٬ توصيه مي‌کنم که موضوع را به سمت برخورد و تنش بين‌حزبي و بين‌شخصيتي پيش نبرند. اين ۶ گروه همچنان فعال‌اند برخي چراغ روشن آمدند ولي برخي ديگر تاحدي فعاليت دارند اما خيلي از گروه‌ها و شخصيت‌ها رسانه‌اي نمي‌کنند که بنده هم با اين راهبرد موافقم چراکه در اين صورت مسائل اصلي و اساسي کشور تحت‌الشعاع قرار نمي‌گيرد.

اين فعال سياسي اصولگرا خاطرنشان کرد: معتقدم تندرو‌ها در مجلس آينده راهي نخواهند داشت و کرسي‌هاي نمايندگي مجلس بيشتر در اختيار چهره‌هاي معتدل قرار خواهد گرفت٬ البته رياست مجلس فعلي تاکنون توانسته به خوبي آن را کنترل کند و تنش‌هاي بين نمايندگان به حداقل رسيده و مجلس دهم ترکيبي از عقلاي جناح‌هاي سياسي خواهد بود.

وي افزود: طبق تجربه چنين مجلسي قطعا مي‌تواند با دولت روحاني در اين دوره و دوره بعد تعامل داشته باشد. بنابراين به نظر من مجلس آينده با دولت يازدهم به نسبت مجلس فعلي تعامل بيشتري برقرار خواهد کرد.

وي با اشاره به نشست‌هاي وحدت اصولگرايان گفت: بحث وحدت اصولگرايان از نظر من تعليق به محال است. وحدت در جناح‌هاي سياسي معمولا اتفاق نمي‌افتد، ما هم طرفدار همگرايي بيشتر هستيم اما همگرايي نيز معلول علت‌هايي است که مهم‌ترين علت تحقق همگرايي٬ توجه به نظرات و افکار کساني است که به نوعي مرتبط با جناح مربوطه هستند. به عبارت ديگر لازمه تحقق همگرايي در جناح اصولگرا اين است که به همه نظرات در اين جناح توجه کنند و از همه آن‌ها در جلسات مربوطه دعوت شود.

رئوفيان عنوان کرد: اما اگر سه يا چهار نفر با نشستن دور هم بخواهند نسخه‌اي بپيچند و آن را به بقيه‌ جريان‌هاي اصولگرا تجويز کنند، قطعا با اين کار همگرايي حاصل نخواهد شد.

سخنگوي جبهه ايستادگي با اشاره به نشست‌هاي همگرايي اصولگرايان يادآور شد: براي مثال نشستي که با سخنراني مصباح يزدي همراه بود از جمله نشست‌هايي محسوب مي‌شد که چند نفر در مورد برگزاري آن به جمع‌بندي رسيدند و همايش برگزار کردند. ضمن اعتقاد به همگرايي بيشتر اين روش را روشي که منتهي به نتيجه شود٬ نمي‌دانم و به آن نقد دارم.

وي در مورد ضرورت استفاده از برخي ظرفيت‌هاي اصولگرا مثل ناطق نوري گفت: اگر ناطق نوري به لحاظ شخصيتي و سوابق و اينکه در کسوت روحانيت است و توجه به نظرات و افکار ديگران اگر به بحث انتخابات ورود داشته باشد٬ بارقه اميدي ميان اصولگرايان بوجود خواهد آمد.

رئوفيان افزود: اگر نگوييم محوريت٬ اما به نظر من آقاي ناطق نوري مي‌تواند مديريت مجموعه اصولگرايان را بر عهده گيرد همانطور که در شوراي هماهنگي نيروهاي انقلاب عهده‌دار اين مسئوليت بود. لذا به عنوان فعال سياسي از ناطق نوري درخواست ورود به بحث انتخابات مجلس دهم را دارم. در موقعيتي که ما خلا وجودي آيت الله مهدوي کني و مرحوم عسگراولادي را حس مي‌کنيم٬ حضور ناطق نوري مي‌تواند بسيار موثر باشد.

وي گفت: آيت‌الله هاشمي نيز اگرچه عضو جامعه روحانيت مبارز است ولي در عين حال بناي خود را بر اين گذاشته که در اين موارد ورودي نداشته باشد اگرچه شخصيت او همواره محفوظه همانطور که ديديم کساني‌که در اين سال‌ها در پي ترور شخصيتي آيت الله هاشمي برآمدند در ‌‌نهايت خودشان متضرر شدند و به تعبير امام (ره) هاشمي همچنان زنده است تا انقلاب زنده است.

رئوفيان با بيان اينکه ورود ناطق نوري به انتخابات مي‌تواند نوعي انسجام بين اصولگرايان ايجاد کند، گفت: در سوي ديگر جبهه پايداري قرار دارد که بايد بگويم آنچه موجب شکاف ميان پايداري‌ها و احمدي‌نژاد شد، بيشتر به مباني عقيدتي بازمي‌گردد تا مواضع سياسي.

اين فعال سياسي اصولگرا تصريح کرد: به نظر من در اين مورد رجعتي صورت نخواهد گرفت يعني نه احمدي‌نژاد به جبهه پايداري بازمي‌گردد و نه پايداري‌ها در کنار احمدي‌نژاد قرار مي‌گيرند. اگر چنين اتفاقي هم بيفتد نشان مي‌دهد که اين روش تاکتيک آن‌ها براي در اختيار گرفتن مجلس آينده است.

رئوفيان ادامه داد: از نظر من با وجود فعال بودن پايداري‌ها و احمدي‌نژاد٬ جريان پايداري هيچ حزب يا گروه ‌پروانه‌داري در زيرمجموعه خود ندارند به همين جهت هم وزارت کشور آن را به عنوان حزب پايداري به رسميت شناخت به ظن من احمدي‌نژاد و پايداري‌ها هر يک کار خود را خواهند کرد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر