صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

تحولات میدانی در سوریه / عملیات گسترده ارتش سوریه و حزب الله

نابع آگاه میدانی سوری تاکید کردند ارتش سوریه و حزب الله برای عملیاتی گسترده در استان درعا آماده می‌شوند منابع آگاه میدانی سوری تاکید کردند که ارتش سوریه و مقاومت حزب الله خود را برای عملیاتی گسترده در استان درعا آماده می‌کنند.

کد خبر: 38648

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق، نیروهای ارتش سوریه تلاش یک گروه تروریستی برای نفوذ به فرودگاه نظامی «ثعله» در ریف سویداء را ناکام گذاشته و شماری از عناصر این گروه را از پای درآورده و شمار دیگری را زخمی کردند.خبرگزاری فارس: ارتش سوریه و حزب الله برای عملیاتی گسترده در استان درعا آماده می‌شوند

در شهر درعا و ریف آن ارتش سوریه مواضع گروه تروریستی «جبهه النصره» را که از سوی رژیم صهیونیستی حمایت می‌شود، در دو منطقه السیریتل و اداره برق درعا البلد هدف قرار داد و منهدم کرد.

 

 

 

درعا البلد در 13 کیلومتری مرزهای اردن، مهمترین پایگاه و مقر گروه‌های مسلح تروریستی تکفیری از جمله جبهه النصره در جنوب سوریه به شمار می‌آید و عناصر مسلح پس از دیدن دوره‌های نظامی در خاک اردن که تحت نظارت و اشراف مربیان دستگاه‌های امنیتی کشورهای دشمن سوریه از جمله موساد برگزار می‌شود، پس از ورود به خاک سوریه راهی این منطقه می‌شوند.

در همین راستا دیگر یگان‌های ارتش سوریه نیز مواضع جبهه النصره و گروه تروریستی موسوم به «حرکه المثنی» را در شهرک «ملیحه غربی» واقع در ریف شمال شرقی درعا و اطراف تپه «الشیخ حسین» در 20 کیلومتری شمال شرقی درعا و اطراف شهرک «زمرین» در شمال غربی شهر درعا منهدم کردند.

در این راستا منابع آگاه نظامی تاکید می‌کنند که ارتش سوریه و حزب الله لبنان خود را برای یک عملیات بزرگ نظامی در استان درعا آماده می‌کنند و به همین منظور از حدود یک هفته ارتش سوریه و مقاومت حزب الله اقدام به اعزام نیروهای نخبه خود به جنوب استان درعا کرده‌اند.

 

 

 

این منابع خاطر نشان کردند: هدف ارتش سوریه و مقاومت حزب الله تنها دفاع از شهر درعا نیست، بلکه عملیات نظامی گسترده‌ای است که منتهی به آزادسازی مساحت‌های گسترده‌ای از این استان و در دست گرفتن کنترل آنها توسط این نیروها شود تا به این ترتیب کمربند امنیتی اطراف شهر دمشق که داعش هم اکنون از منطقه بادیه الشام آن را تهدید می‌کند، توسعه و گسترش بیشتری یابد.

از سوی دیگر و از استان قنیطره و ریف آن گزارش می‌شود که نیروهای لشکر 90 ارتش سوریه با همکاری کمیته‌های دفاع مردمی این استان موفق شدند، عناصر تکفیری وابسته به جبهه النصره را از منطقه «جباتا» واقع در منطقه «تلال الحمر»، در جنوب غربی شهرک دروزی نشین «حضر»، در ریف قنیطره و در نزدیکی نوار مرزی جولان اشغالی باز پس گیرند.

 

 

 

درحال حاضر شهرک‌های «خان ارنبه» و «حضر» در استان ریف قنیطره بزرگ‌ترین برسر راه رژیم صهیونیستی به شمار می‌آیند که تلاش دارد، منطقه‌ای حائل در جنوب سوریه ایجاد کند، منطقه‌ای که از روستای «الکویا» در ریف جنوبی قنیطره آغاز می‌شود و هم اکنون گروه تروریستی تکفیری «لواء شهداء الیرموک» به سرکردگی «ابو علی البریدی» سرکردگی آن را در دست دارد و از جمله گروه‌هایی است که با داعش بیعت کرده است تا منطقه «سحم جولان» و از آنجا تا شهر «قنیطرة» که جبهه النصره و «احرار الشام» بر بخش‌هایی از آن سیطره دارد.

این درحالی است که منابع محلی از داخل شهرک دروزی نشین حضر تاکید می‌کنند که رژیم صهیونیستی همچنان به ارائه کمک و حمایت از گروه‌های تروریستی تکفیری از جمله جبهه النصره ادامه و به تروریست‌های «جباتا الخشب» اجازه می‌دهد، غیرنظامیان حضر را هدف قرار دهد.

این منابع تاکید می‌کنند: با وجودی‌که رسانه‌های صهیونیستی چندی پیش اعلام کردند که ارتش این رژیم کمک به مجروحان گروه‌های صهیونیستی را در بیمارستان‌های سرزمین‌های اشغالی متوقف کرده‌اند، اما این کمک‌ها در عمل ادامه دارد.

انتهای پیام

نظرات بینندگان

ارسال نظر