صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

کری امیدوار است پس از توافق هسته‌ای در خصوص پایان حمایت از اسد با ایران گفت‌وگو کند

نیویورک‌تایمز به نقل از یک مقام آمریکایی نوشته که وزیر خارجه آمریکا امیدوار است پس از تثبیت برجام، با ایران در خصوص پایان حمایت از دولت سوریه گفت‌وگو کند.

کد خبر: 38644

 

به گزارش فارس، روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز در گزارشی ضمن اشاره به تلاش باراک اوباما، رئیس دولت آمریکا برای قبولاندن برنامه جامع مشترک اقدام به جمهوری‌خواهان و دموکرات‌های کنگره این کشور، تصریح کرد آنچه رئیس‌جمهور آمریکا و دست‌یارانش این روزها از آن سخن نمی‌گویند، جاه طلبی آنها برای باز کردن روابط با ایران و ایجاد تغییر در خاورمیانه است.

خبرگزاری فارس: مقام آمریکایی: کری امیدوار است پس از توافق هسته‌ای در خصوص پایان حمایت از اسد با ایران گفت‌وگو کند

این گزارش ضمن اشاره به سخنان جان کری در شورای روابط خارجی آمریکا در خصوص ایران مدعی شد که جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا امیدوار است پس از تثبیت توافق هسته‌ای با تهران، در خصوص قطع حمایت از بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه با ایران وارد مذاکره شود. نیویورک‌تایمز این اظهار نظر را به نقل از یک مقام آمریکایی منتشر کرده که نامی از وی نبرده است.

علی‌رغم تلاش اوباما برای پایین آوردن انتظارات از توافق هسته‌ای با ایران، این مقام ناشناس آمریکایی بر این باور است که رئیس‌جمهور آمریکا مایل است با ایران در خصوص مقابله با داعش گفت‌وگو کند.

با این حال، نیویورک‌تایمز بر این باور است که از منظر کارشناسان، بعید است که ایران در خصوص سوریه و حزب‌الله لبنان با خواسته‌های آمریکا کنار بیاید.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان

ارسال نظر