صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

یگانهای داعش چند لشکر هستند؟

آمارهای متعددی درباره تعداد پرسنل داعش وجود دارد، اما اماری که درباره تعداد پرسنل یگان‌های داعش از سوی "سیا" مطرح شده قابل تامل است.

کد خبر: 38587

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ تروریست‌های تکفیری داعش از سال 2011 به صورت ویژه در منطقه غرب آسیا ایفای نقش می‌کنند و در ابتدا مخل امنیت در سوریه و از سال 2014 مخل امنیت در عراق شدند و همچنان به اقدامات جنایتکارانه خود ادامه می‌دهند.


*** سردار کوثری: پیاده نظام داعش عاملان و سربازان رژیم صهیونیستی هستند

سردار سرتیپ "محمداسماعیل کوثری" رئیس کمیته دفاعی امنیتی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی امنیتی  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ عنوان داشت: پیاده نظام داعش عاملان و سربازان رژیم صهیونیستی و آمریکا در منطقه غرب آسیا هستند و البته ارتش و نیروهای مردمی عراق در برابر تروریست‌های تکفیری مقاومت و ایستادگی کردند.

 

یگان‌های داعش چند لشکر هستند؟

 

 

 

 


*** داعش از چند لشکر تشکیل شده است؟

در سال 93 آماری که از تروریست‌های داعش برآورد شده بود، رقمی بین 20 تا 32 هزار نفر را نشان می‌داد که البته این از منابع و رسانه‌های خارجی وابسته به غرب مطرح شده بود.

 

 

 

یگان‌های داعش چند لشکر هستند؟البته تاکنون چند بار منابع اطلاعاتی و رسانه‌ای آمارهای مختلفی از تعداد تروریست‌های داعش ارائه می‌دهند که این آمارها به قدری متفاوت است که از یک تیپ (متشکل از قریب به 3000 نفر) شروع شده و به قریب به سه لشکر (حدود 30 تا 36 هزار نفر می‌رسد).

 

 

یگان‌های داعش چند لشکر هستند؟
**آیا داعش در افغانستان و پاکستان نیرو دارد؟

نماینده داعش در پاکستان مدعی شد این گروه با استخدام بیش از 10 هزار شبه نظامی از افغانستان و پاکستان و برپایی کمپ های آموزشی به ویژه در مناطق مرزی دو کشور در تلاش است قدرت خود را افزایش دهد و گزارش‌ها نشان می‌دهد بیشتر طالبان پاکستان به علت دریافت پول بیشتر به داعش پیوسته‌اند.
 


*** برآورد سیا از تعداد نظامیان داعش چیست؟

سی.ان.ان (CNN) با اشاره به تحلیل و ارزیابی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا از تعداد نظامیان داعش نوشت: بر اساس ارزیابی سیا تعداد نظامیان داعش بین 20 تا 31 هزار و 500 نفر بوده که در دو کشور عراق و جمهوری عربی سوریه متمرکز شده‌اند.


البته یکی از مقامات بلندپایه اقلیم کردستان عراق معتقد است نیروهای داعش بیش از 30 هزار نفر هستند و تخمین سیا در این زمینه درست نیست.
 

یگان‌های داعش چند لشکر هستند؟
*** داعشی‌ها حداقل 200 هزار نفر هستند

"فواد حسین" از مسئولان اقلیم کردستان عراق گفت: داعش به یک سوم جمعیت عراق و سوریه با مساحت قریب به 250 هزار کیلومتر مربع و با جمعیت 12 میلیون نفر حکومت می‌کند و عدد مطرح شده مبنی بر 20 تا 30 هزار نفری از اعضای داعش صحیح نیست و دست کم تروریست‌های داعش 200 هزار نفر هستند.
 

یگان‌های داعش چند لشکر هستند؟

 

 

 


رئیس دفتر بارزانی توازن جدید قدرت در عراق در پی حملات تابستان داعش و حضور مجدد نظامی آمریکا را شرح داد و گفت: "دولت منطقه‌ای کردستان هم اکنون با واحدها و یگان‌های داعش در یک خط 650 مایلی رو به روست که شمال عراق را به سوریه و ایران قطع می‌کند

 

 

 

یگان‌های داعش چند لشکر هستند؟

 

یگان‌های داعش چند لشکر هستند؟

 

یگان‌های داعش چند لشکر هستند؟
حملات هوایی آمریکا کردها را قادر ساخت تا در جریان حملات داعش در اوت سال جاری میلادی که پیشمرگ‌ها را غافلگیر کرد و آن‌ها را شکست داد، استقامت کنند. داعش با استراتژی ایجاد رعب و هراس که بر روحیه هر کسی اثر می‌گذارد، دست به حمله می‌زند. داعش با اشاعه اقدامات خودکامه و مستبدانه خود که ترس را به دل مخالفان می‌اندازد، از مجموعه‌ای از تاکتیک‌ها از جمله عاملان انتحاری، تک تیراندازها و استفاده از تجهیزات به تاراج برده آمریکایی از ارتش عراق شامل خمپاره انداز، توپخانه‌ و تانک‌ها استفاده می‌کند. ما برای مقابله با آن‌ها به هلیکوپترهای آپاچی و تسلیحات سنگین نظیر تانک و توپخانه و آتشبار نیاز داریم (بیشتر بخوانید)."

به نظر می‌رسد جمعیتی که سیا درباره تروریست‌های داعش تخمین زده صحیح نیست و با توجه به وسعت تحت کنترل داعش این تروریست‌ها حداقل باید 18 تا 20 لشکر نیرو داشته باشند و لذا مقابله با آن‌ها با تجهیزات و نفرات مشکل است.
 

گزارش از محمد زرچینی

انتهای پیام/

نظرات بینندگان

ارسال نظر