صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

جاسوسی سامسونگ از گوشی هایش؟

پاسخ سامسونگ به ادعای جاسوسی گوشی‌های این شرکت انتشار ویدئویی درباره وجود چیپ جاسوسی در باتری‌های تلفن‌های هوشمند شرکت کره‌ای سامسونگ، دارندگان این گوشی‌ها از بابت سرقت اطلاعات شخصی روی گوشی نگران کرده است.

کد خبر: 38574

به گزارش فارس، ویدئویی که اخیرا در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده و از وجود چیپ جاسوسی در باتری‌های تلفن‌های هوشمند شرکت کره‌ای سامسونگ خبر می‌دهد، کاربران را بابت شنود اطلاعات روی گوشی نگران کرده است.خبرگزاری فارس: پاسخ سامسونگ به ادعای جاسوسی گوشی‌های این شرکت

در این ویدئو با کشف قطعه‌ای از باتری، اعلام می‌شود از این طریق اطلاعات روی گوشی از طریق اینترنت انتقال می‌یابد.

 

سامسونگ یکی از بازیگران اصلی بازار گوشی تلفن‌همراه کشور است و طبق آمار غیر رسمی سهم دوم در بازار گوشی موبایل ایران را اختیار دارد.

 

در پیگیری موضوع از شرکت کره‌ای سامسونگ، این تولیدکننده گوشی‌تلفن همراه اعلام کرد: ادعای این ویدیو در مورد وجود یک چیپ جاسوسی داخل باتری‌ گوشی‌های هوشمند سامسونگ صحیح نیست. قسمت مشکی رنگ باتری، یک آنتن ارتباطات حوزه نزدیک (NFC) است که چیپ NFC داخل گوشی‌های هوشمند را به پایانه‌های NFC متصل می‌کند. سیم طلایی رنگ نیز یک تخته مدار چاپی قابل‌انعطاف (Flexible Printed Circuit Board) است که رابط باتری را به آنتن NFC متصل کرده است.

انتهای پیام

نظرات بینندگان

ارسال نظر