صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

جبهه پايداري جريان افراطي اصولگرايان!!

عضو حزب مردم سالاري: جبهه پايداري جريان افراطي اصولگرايان است

کد خبر: 3856

نماينده سابق مجلس شوراي اسلامي با انتقاد از جريان‌هاي اصولگرا به‌ويژه جبهه پايداري، اظهارداشت: جرياني افراطي در اصولگرايان با نام جبهه پايداري تشکيل شده که بسيار تندرو هستند.

به گزارش خبرنگار ايلنا؛ داريوش قنبري٬ در همايشي در جمع مردم دهدشت به انتقاد از طراحان تز عبور از خاتمي پرداخت و گفت: طرح عبور از خاتمي را اصلاح‌طلبان تندور‌ مطرح کردند که ضربات زيادي بر پيکره اصلاحات وارد کردند و رفتارشان با اصلاح‌طلبي سازگاري نداشت.

اين فعال سياسي، مهم‌ترين دليل تشکيل جبهه پايداري جريان اصولگرا را ناشي از افراطي‌گري‌هاي برخي اصلاح طلبان عنوان و خاطرنشان کرد: جبهه پايداري جريان تندرو اصولگرا بود که در ‌‌نهايت احمدي‌نژاد را رئيس جمهور کردند.

نماينده سابق مجلس هشتم به انتخابات رياست جمهوري اشاره و ادامه داد: ميزان رأي تندور‌ها هماني بود که به صندوق سعيد جليلي ريخته شد و اگر جليلي انتخاب مي‌شد دلار از شش هزار تومان هم مي‌گذشت.

نماينده سابق مجلس شوراي اسلامي در بخشي از سخنان خود به انتقاد از دولت يازدهم نيز پرداخت و بيان داشت: استفاده دولت آقاي روحاني از نيروهاي مخالف دولت از نقاط ضعف اين دولت است.

قنبري گفت: استفاده از نيروهاي که گرايش فکري‌شان مخالف دولت است از ضعف‌هاي دولت يازدهم است. اين نيرو‌ها حتي از بيان اينکه مطرح کنند تفکرشان به دولت روحاني نزديک است، خجالت مي‌کشند.

وي به وضعيت سياست‌هاي خارجي و اقتصادي دولت يازدهم نيز اشاره و يادآورشد: برخلاف دولت احمدي‌نژاد که قطعنامه‌هاي شوراي امنيت را به تمسخر گرفته بود، سياست خارجي دولت تدبير و اميد تنش‌ها را به حداقل رساند.

اين فعال سياسي جريان اصلاح‌طلب گفت: در دولت خاتمي چهار ميليون و ۱۰۰ هزار بشکه نفت توليد مي‌کرديم که دو ميليون و ۶۰۰ هزار بشکه صادرات داشتيم و در اواخر دوران احمدي‌نژاد اين ميزان به ۶۰۰ هزار بشکه تنزل پيدا کرد.

قنبري افزود: پول همين ۶۰۰ هزار بشکه نفت را به دليل تحريم‌هاي مالي و بانکي پرداخت نمي‌کردند و آقاي احمدي‌نژاد در توصيف اين وضعيت مي‌گفت در عوض فروش نفت به کشور چين آن‌ها چوب بستني به ما مي‌فروخت که اين مسئله ناشي از سياست خارجي غلط احمدي‌نژاد بود.

وي گفت: تورم به ۴۰ درصد رسيده بود که امسال دولت آقاي روحاني به خوبي آن را کنترل کرد و اکنون تورم به ۲۰ درصد رسيده و نرخ رشد اقتصادي ۴ درصد است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر