صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

نامه کنگره به اوباما درباره توافق محرمانه

در ادامه جنجال‌ها در آمریکا درباره «توافق محرمانه ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی»، تعدادی از اعضای مجلس نمایندگان نامه‌ای را خطاب به اوباما تنظیم کرده‌اند که تاکنون ۳۰ قانونگذار آنرا امضا کرده‌اند.

کد خبر: 38547

خبرگزاری فارس:  تعدادی از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا نامه‌‌ای را در این مجلس پخش کرده‌اند که در آن خطاب به باراک اوباما خواسته شده کنگره در جریان «توافق محرمانه ایران و آژانس» قرار گیرد.

 


حدود ۳۰ قانونگذار کنگره آمریکا تاکنون نامه‌ای را امضا کرده‌اند که در مجلس نمایندگان آمریکا پخش شده است؛ نامه‌ای که خطاب به باراک اوباما خواستار دسترسی کنگره به «توافقات جانبی» موجود در «برجام» شده است.

«توافقات جانبی» آن چیزی است که از چند روز قبل در کنگره آمریکا به ویژه در میان جمهوریخواهان بر سر آن جنجال درست شده است و آنها ادعا می‌کنند باید به «توافق محرمانه ایران و آژانس بین‌‌المللی انرژی اتمی دسترسی داشته باشند».

 


به گزارش پایگاه «هیل»، بانی این نامه اعضای جمهوریخواه کنگره آمریکا هستند و این نامه را به منظور فشار بیشتر بر دولت باراک اوباما تنظیم کرده و در حال جمع‌آوری امضای نمایندگان و قانونگذاران هستند.

در بخشی از این نامه خطاب به اوباما آمده است: «در جریان مذاکرات اخیر برجام با ایران کتوجه شدیم که حداقل دو توافق جانبی بین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و ایران انجام شد. این توافقات جانبی در دسترس کنگره آمریکا قرار نگرفته است».

همچنین در نامه با تاکید بر لزوم دسترسی کنگره به توافقات ادعایی جانبی برجام تاکید شده است: «یک توافق موضوع پارچین است و دیگری مربوط به ابعاد نظامی گذشته(PMD) است. این موضوع کوچکی نیست و همانطور که شما خود تصریح کرده‌اید توافق بر اساس اعتماد نیست بلکه بر اساس راستی آزمایی است».

نظرات بینندگان

ارسال نظر