صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

ناطق‌نوري: مجلس با دولت همراهي ندارد

کد خبر: 3844

ايلنا/ متاسفانه احمدي‌نژاد قدر اين در آمد تاريخي نفت را ندانست. اگر از زمان قاجار بخواهيم درآمدي که اين ۸ سال داشتيم را محاسبه کنيم٬ باز هم اينقدر نمي‌شود. اما آقايان در آخر چه تحويل دادند؟

نماينده ادوار مجلس شوراي اسلامي گفت: سالي که حاج آقا (علي‌اکبر ناطق نوري) انتخابات را به آقاي خاتمي واگذار کردند دولت طرحي به مجلس آورد که نياز به بودجه براي سرمايه‌گذاري از يک حوزه نفتي مشترک را داشت.

عضو دو دوره کميسيون نفت مجلس شوراي اسلامي از مديريت حال حاضر نفت راضي بود و زنگنه را بهترين فرد براي تصدي اين وزارتخانه بعد از آن دوران وحشتناک دانست که توانايي سر و سامان دادن به اين وزارتخانه را دارد.

ناطق‌نوري در خصوص درآمدهاي اقتصادي دولت احمدي‌نژاد گفت که متاسفانه او قدر اين در آمد تاريخي را ندانست. اگر از زمان قاجار بخواهيم درآمدي که اين ۸ سال داشتيم را محاسبه کنيم٬ باز هم اينقدر نمي‌شود. اما آقايان در آخر چه تحويل دادند؟

نماينده هفت دوره مجلس شوراي اسلامي گفت: پرونده‌هاي فسادي که هر روز بايد منتظر شکل جديد آن باشيم. در دولت آقايان٬ ما انواع شاهکار‌ها را ديديم، مگر دکل نفتي کالاي اشانتيوني است که گم شود؟

وي افزود: اين در حالي‌ست که تعداي از نماينده‌هاي اقتصادي اين دوره مجلس، نه تنها در همراهي با دولت در طرح‌هاي اقتصادي کاري نمي‌کنند بلکه بيشتر به دنبال ضربه زدن به بهانه‌هاي مختلف هستند، از راي ندادن به وزرا تا کارهاي ديگر.

ناطق نوري ادامه داد: سالي که حاج آقا (اکبر ناطق نوري) انتخابات را به آقاي خاتمي واگذار کردند٬ دولت طرحي به مجلس آورد که نياز به بودجه براي سرمايه‌گذاري از يک حوزه نفتي مشترک را داشت، خب اين طرح يک طرح ملي بود و ما نبايد از کشوري که در اين حوزه با ما مشترک است٬ عقب مي‌افتاديم. من به عنوان موافق صحبت کردم در صورتي که از لحاظ سياسي با دولت اختلاف داشتم آن وقت آقاي نوبخت که از لحاظ سياسي با دولت بود مخالف اين طرح بود، درست يادم است‌‌‌ همان زمان با آقاي نوبخت خصوصي صحبت کردم؛ گفتم ما هر دو نمايندگان شمال ايران هستيم؛ من از گيلان تو از مازندران؛ اين طرح از طرح‌هاي ملي کشور است کمک کنيد که تصويب شود، آخر‌‌‌ همان روز تلفن ۳۳۳ مجلس لابي مجلس٬ بنده را خواستند؛ گفتند آقاي خاتمي با تو کار دارد. پس از احوالپرسي٬ بابت کمک کردن به تصويب اين طرح تشکر کردند و من گفتم وظيفه نمايندگي‌ام اين است.

نماينده هفت دوره مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: اين است نمايندگي. مردم اين را مي‌خواهند. در وضعيت حال حاضر اقتصادي و فشار تحريم‌ها٬ بايد اينگونه تعامل‌ها بين دولت و مجلس باشد.

ناطق‌نوري در پايان در خصوص سقوط قيمت نفت در بازارهاي جهاني گفت: دنبال علت خاصي نگرديد تمام اين کار‌ها شيطنت عربستان است، سياست‌هاي اين کشور هميشه با ما در تضاد است و ما بايد با آمادگي کامل در اين کشمکش حضور داشته باشيم بر همين اساس پيشنهاد من به دولت اين است که بودجه را بر اساس نفت ۴۰ دلار ببندد.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر