صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

ایران را منزوی کنید و اعتباری تازه به گزینه نظامی دهید

سناتور جمهوریخواه روز سه شنبه با حضور در اندیشکده هادسن بار دیگر از کنگره آمریکا خواست توافق هسته ای بدست آمده بین تهران و 1+5 را رد کند.

کد خبر: 38333

تام کاتن، سناتور جمهوریخواه روز سه شنبه با حضور در اندیشکده هادسن، با اشاره به حمایت های ایران از محور مقاومت علیه رژیم اشغالگر قدس مدعی شد: «با توجه به اینکه تهران همچنان حامی تروریسم است و سیاست های ضد یهودی دارد و مسئول کشته شدن صدها آمریکایی در جهان است، نمایندگان مردم باید این توافق را رد کرده و با همراهی با دولت آمریکا، تهران را مجبور به تن دادن به توافق بهتری کنند.»

 

 

 

او گفت: «جایگزین بهتری هم [برای توافق فعلی] وجود دارد. اگر کنگره توافق اتمی را رد کند، تنها گزینه دولت تسلیم نیست. بلکه صرفا اعمال فشار همه جانبه است. ایالات متحده می تواند با استفاده از آن ایران را به سمت توافقی بکشاند که در برگیرنده منافعمان، حافظ امنیت ملی مان و هم پیمانان مان باشد.»

 

به گزارش صدای آمریکا، این سناتور افزود: «برای دستیابی به این هدف رئیس جمهوری باید با کنگره و هم پیمانان مان همکاری کند. دولت پس از رد توافق توسط کنگره با برگشت به سازمان ملل تحریم های تعلیق شده را مجددا اعمال کند و حتی تعدادی تحریم دیگر هم به آنها بیفزاید. ایران باید به طور همه جانبه منزوی شود، از جنبش های مخالف در ایران حمایت شود و اعتبار تازه ای به گزینه نظامی داده شود.»

 

کنگره آمریکا، از بیستم ژوئیه، ۲۹ تیرماه، شصت روز فرصت دارد که این توافق وین را رد یا تصویب کند.

 

در صورت رد توافق، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا می تواند مصوبه کنگره را وتو کند. اما کنگره با دو سوم آرا می تواند وتوی رئیس جمهوری آمریکا را رد کند.

 

 

نظرات بینندگان

ارسال نظر