صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

مترجم‌ ایرانی، همراه فابیوس +عکس

لوران فابیوس وزیر امورخارجه فرانسه ساعاتی قبل به منظور دیدار با مقامات کشورمان وارد تهران شد. وزیرخارجه فرانسه بلافاصله بعد از ورود به تهران به ساختمان وزارت امور خارجه رفت و با محمدجواد ظریف دیدار و گفت‌وگو کرد.

کد خبر: 38315

 فرارو: لوران فابیوس وزیر امورخارجه فرانسه ساعاتی قبل به منظور دیدار با مقامات کشورمان وارد تهران شد. وزیرخارجه فرانسه بلافاصله بعد از ورود به تهران به ساختمان وزارت امور خارجه رفت و با محمدجواد ظریف دیدار و گفت‌وگو کرد.

دیدار هیات فرانسوی و ایرانی در وزارت خارجه در حالی صورت گرفت که شاعر، نویسنده و مترجم مشهور ایرانی مدیا کاشیگر نیز در جمع اعضای هیات فرانسوی حضور داشت.

مدیا کاشیگر شاعر، نویسنده و مترجم ایرانی، دبیر جایزه ادبی یلدا و بنیانگذار و دبیر سه دوره جایزه ادبی روزی روزگاری در کنار لوران فابیوس در جریان ملاقات مقامات دو دیپلماتیک دو کشور حضور داست.

کاشیگر علاوه بر نویسندگی و شاعری به عنوان مترجم زبان فرانسه چندین عنوان کتاب از این زبان به فارسی ترجمه کرده است. برخی از شاخص ترین ترجمه‌های مدیا کاشیگر آثاری از ولادیمیر مایاکوفسکی، فرناندو آرابال و اوژن یونسکو است. وی همچنین در حوزه ی ترجمه شناسی نیز صاحب نظر است. رمان "وقتی مینا از خواب بیدار شد" شاخص ترین داستان این نویسنده ایرانی است که موفق به دریافت جایزه ی شورای کتاب کودک نیز شده است.
 
نویسنده و مترجم‌ایرانی، همراه فابیوس + عکس
 
مدیا کاشیگر؛ نویسنده، شاعر و مترجم ایرانی در کنار فابیوس(نفر اول از راست)

نویسنده و مترجم‌ایرانی، همراه فابیوس + عکس

نویسنده و مترجم‌ایرانی، همراه فابیوس + عکس
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر