صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

رقابت شدید اصولگرایان در اصفهان

لیست‌های اولیه انتخاباتی اصولگرایان، آنچنان‌ که نایب‌رییس مجلس از آن خبر می‌دهد، در حال بسته شدن است و رقابت‌های این جریان آغاز شده است. به گزارش ایلنا، در حالی که نزدیک به ١٤٠ روز به آغاز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات مجلس باقی مانده است، بعضی گروه‌ها و جریان‌های سیاسی کم‌کم لیست نهایی خود را برای حضور در انتخابات تهیه می‌کنند.

کد خبر: 38233

 

لیست‌های اولیه انتخاباتی اصولگرایان، آنچنان‌ که نایب‌رییس مجلس از آن خبر می‌دهد، در حال بسته شدن است و رقابت‌های این جریان آغاز شده است.

 

به گزارش ایلنا، در حالی که نزدیک به ١٤٠ روز به آغاز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات مجلس باقی مانده است، بعضی گروه‌ها و جریان‌های سیاسی کم‌کم لیست نهایی خود را برای حضور در انتخابات تهیه می‌کنند.

جلسات وحدت جریان رادیکال اصولگرا با محوریت جریانی در این شهر متشکل از
احمد سالک (نماینده فعلی اصفهان در مجلس شورای اسلامی ) ، سیدابوالحسن مهدوی ( نماینده فعلی اصفهان در مجلس خبرگان رهبری) و بهشتی‌نژاد (مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی ) برگزار می‌شود و به زودی لیست مورد حمایت آنها در استان اصفهان اعلام خواهد شد؛ سه نفری که در واقع سایه‌ای از جلسات وحدت اصولگرایان در تهران هستند. همان طور که در تهران و بعد از درگذشت مرحوم عسگر اولادی، اصولگرایان سراغ چهره‌های جدید رفته‌اند، در اصفهان نیز غیبت مرحوم پرورش در ساختار اصولگرایان تاثیرگذار بوده است. احمد سالک، از جمله اعضای جامعه روحانیت مبارز است که ارتباط خوبی با جبهه پایداری دارد و در انتخابات مجلس نهم به اصرار آقاتهرانی در لیست اصولگرایان قرار گرفت. بهشتی‌نژاد نیز ارتباط خوبی با اعضای موتلفه دارد و در جلسات موتلفه اصفهان به صورت مستمر حضور دارد. آیت‌الله مهدوی نیز به نوعی نماینده آیت‌الله مصباح‌یزدی در این جلسات به شمار می‌رود، به این ‌ترتیب می‌توان جریان موتلفه و پایداری را دو جریانی خواند که لیست‌های انتخاباتی اصولگرایان را معین می‌کنند. از اصفهان خبر می‌رسد که سرلیست این جریان در انتخابات مجلس آینده احمد سالک خواهد بود. ضمن اینکه از علیرضا ذاکر اصفهانی و مجید نادرالاصلی، استاندار و معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان در دولت محمود احمدی‌نژاد به عنوان گزینه‌های دیگر لیست این جریان نام برده می‌شود، با این همه برای تایید نهایی این لیست، باید منتظر ماند تا حجت‌الاسلام حیدر مصلحی نظر نهایی خود را برای حضور از اصفهان یا شهرضا اعلام کند؛ چراکه اگر قرار بر این شود که وزیر اطلاعات دولت قبل از اصفهان کاندید شود، شانس نخست برای قرار گرفتن در صدر این لیست را به او نسبت می‌دهند. درباره نفرات دیگر لیست انتخاباتی اصولگرایان گمانه‌زنی فراوان است؛ گفته می‌شود این احتمال وجود دارد که نحوی، رییس ستاد محمدباقر قالیباف در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ در اصفهان در این لیست قرار بگیرد. پیش از این از مرتضی طلایی به عنوان یکی از گزینه‌های احتمالی نام برده می‌شد، اما با فاصله گرفتن طلایی از قالیباف و همچنین با تغییر قانون انتخابات شوراها، حضور او منتفی شده است. بعد از عزل شهردار نزدیک به لاریجانی توسط اصولگرایان شورای شهر اصفهان، به نظر می‌رسد نزدیکان رییس مجلس در اصفهان، برای افزایش میزان نفوذ خود فعالیت کنند. آنچنان که خبر می‌رسد عباس مقتدایی، نماینده فعلی مجلس و کارمند پیشین صداوسیما، نیز این روزها شانس زیادی برای ورود به لیست‌های انتخاباتی که از هم‌اکنون بسته می‌شود، ندارد. وی که جایگاه خوبی میان بدنه اصولگرایان اصفهان دارد، در انتخاب رییس مجلس از علی لاریجانی حمایت کرد و همین مساله او را در لیست سیاه جریان رادیکال اصفهان قرار داده است. در انتخابات مجلس هشتم مرحوم پرورش با بی‌مهری اصولگرایان تندرو مواجه شد و از راهیابی به مجلس بازماند، اما در نهایت انتخاب اصولگرایان یا دوگانه سنتی کامران- اخوان یا مقتدایی خواهد بود؛ با این تفاوت که اصولگرایان اصفهان اصرار دارند وقتی مقتدایی از لاریجانی حمایت کرده، تفاوتی بین او و یک اصلاح‌طلب وجود ندارد.

 

نظرات بینندگان

ارسال نظر