صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

اصلاح‌طلبان رد صلاحیت می‌شوند

کد خبر: 38231

اعتماد/ پیشگویی وزیر ارشاد دولت احمدی‌نژاد:
اصلاح‌طلبان رد صلاحیت می‌شوند
 
 

سیدمحمد حسینی، وزیر ارشاد دولت محمود احمدی‌نژاد و عضو هیات موسس حزب یکتا از علاقه‌مندی برخی از گروه‌ها و چهره‌های اصولگرا برای همراهی با دولت و گروه‌های غیراصولگرا در انتخابات مجلس دهم خبر داده است. این چهره اصولگرا معتقد است که این تفکر به نفع این گروه‌های اصولگرا نیست. به اعتقاد سید محمد حسینی اصولگرایان عقبه اجتماعی خوبی دارند که با وحدت می‌توانند اکثریت انتخابات مجلس آینده را در اختیار بگیرند. عضو هیات موسس جبهه یکتا که با خبرگزاری اصولگرای تسنیم گفت‌وگو کرده همچنین درباره وضعیت اصلاح‌طلبان و شانس موفقیت آنها در انتخابات مجلس گفته است: اینکه اصلاح‌طلبان تصور می‌کنند شرایط تغییر کرده و آنها می‌توانند مجددا وارد مجلس شوند، بیشتر ناشی از القائات خودشان است و با این کار فضاسازی می‌کنند تا پایگاه اجتماعی وسیعی برای خود ایجاد کنند. وزیر ارشاد دولت احمدی‌نژاد تاکید کرده تا اصلاح‌طلبان مرزبندی شفافی با حوادث ٨٨ نداشته باشند، نمی‌شود به آنها اعتماد کرد. عضو هیات موسس تشکیلات یکتا در ادامه اظهارنظر خود به این مساله اعتراف کرده که اصلاح‌طلبان در کشور هوادارانی دارند اما در عین حال تاکید کرده که همراه کردن قاطبه مردم با خودشان کار دشواری است؛ به‌ویژه اینکه در دوره دوم خرداد صرفا شعار توسعه سیاسی را مطرح می‌کردند و مسائل اقتصادی و مشکلات معیشتی مردم برای آنها اصل نبود و کارنامه افراطی‌گری، تحصن و اعتصاب آنها در مجلس ششم از حافظه مردم پاک نشده است. وی خاطرنشان کرد: از این جهت بعید به نظر می‌رسد که اصلاح‌طلبان بتوانند در انتخابات آینده مجلس اکثریت را به دست آورند. اما
شاه ‌بیت اظهارات سیدمحمد حسینی را باید جایی دانست که او درباره رفتار شورای نگهبان درقبال اصلاح‌طلبان وارد فاز پیش‌بینی شده و گفته است: برخی از نیروهای شناخته شده اصلاح‌طلب سوابق نامناسبی دارند و بعید است شورای نگهبان آنها را تایید صلاحیت کند.

این اظهارنظرسید محمد حسینی در حالی است که شورای نگهبان به عنوان مرجع رسیدگی‌کننده به وضعیت نامزدهای انتخاباتی بر اساس مر قانون عمل خواهد کرد و نیازی به اظهارنظرهای پیش‌بینی‌کننده‌ای همچون حرف‌های وزیر ارشاد دولت سابق ندارد. حسینی بر اساس پیش‌‌بینی خود از رد صلاحیت اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس دهم به انتهای تحلیل خود درباره موقعیت اصلاح‌طلبان در مجلس دهم می‌رسد و اینچنین است که می‌گوید: «بعید است اصلاح‌طلبان بتوانند میداندار مجلس آینده باشند.» حسینی با بیان «تردیدی وجود ندارد که ما در انتخابات مجلس هماهنگی کامل میان اصولگرایان را شاهد خواهیم بود» گفت: اگر هم هماهنگی میان اصولگرایان صددرصد نباشد، شاهد ائتلاف حداکثری این جریان خواهیم بود. برخی افراد و جریان‌های اصولگرا تصور می‌کنند اگر با دولت و گروه‌های غیراصولگرا همراهی کنند، به‌نفع آنهاست، اما این تفکر نادرست است و خود آنها از این رویکرد احتمالی آسیب خواهند دید، چرا که مردم علاقه‌مند هستند مواضع گروه‌ها و افراد شفاف و روشن باشد و این گونه نیست که با تغییر موضع، افراد به آنها گرایش پیدا کنند.

وی با تاکید بر «تصور من این است که ما شاهد همگرایی خوبی میان اصولگرایان خواهیم بود» اظهار داشت: اگر در انتخابات ریاست‌جمهوری تفاهم دشوار باشد، در مجلس چنین دشواری وجود ندارد و در بسیاری از شهرستان‌ها همدلی و همراهی میان نیروهای مومن، متدین و ولایت‌مدار وجود دارد و امکان رسیدن به کاندیدای واحد یا لیست واحد بسیار زیاد است. حسینی درباره برنامه‌های جبهه یکتا درباره وحدت اصولگرایان، گفت: قطعا جبهه یکتا برای اینکه نیروهای متدین و اصولگرا در کشور گفتمان و لیست واحد داشته باشند، تلاش خواهد کرد و این گونه نیست که یکتا مجموعه‌ای برای اختلاف و تفرقه باشد. وی خاطرنشان کرد: همه افرادی که در جبهه یکتا کار می‌کنند و عضو هیات موسس هستند، از دلسوزان انقلاب محسوب می‌شوند که قطعا تلاش جدی آنها برای وحدت اصولگرایان و رسیدن به لیست واحد است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر