صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

یادداشت آقای ایدز در روزنامه دولت!

کد خبر: 38226

گزارش «وطن‌امروز» از پیدا و پنهان پرونده خون‌های‌آلوده و ماجرای سفر فابیوس به تهران

در حالی‌که افکار عمومی در ایران در آستانه سفر لوران فابیوس بشدت علیه او است و جامعه ایرانی به دلیل نقش او در ورود ویروس ایدز به ایران، از او منزجر است، روزنامه دولتی ایران روز گذشته سرمقاله خود را به این فرد اختصاص داد تا نشان دهد سیاست دولت بی توجهی به واقعیات بیرونی است و تلاش خود را برای دوستی با کشورهای غربی به هر قیمت دنبال می‌کند.

 

در آستانه ورود لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه و عامل انتقال خون‌های آلوده به ایدز و هپاتیت به کشورمان واکنش‌های تهران و پاریس به نارضایتی مردم ایران جالب توجه است. از یک سو در میان سکوت باورنکردنی دولتی‌ها به سفر این متهم  و دشمن قسم‌خورده به کشورمان، فرانسوا اولاند برای دولت روحانی خط و نشان کشیده و روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفته است که «نحوه استقبال از او (فابیوس)، از نظر ما آزمونی برای رفتار ایران است.» ‌این در حالی است که منظور اولاند از آزمون قطعا اشاره به شرط گنجانده شده در متن توافق وین است که بر مبنای آن هر یک از طرف‌های ششگانه 1+5 از جمله پاریس می‌توانند ایران را به نقض تعهد خود متهم کرده و پرونده ایران را دوباره به شورای امنیت بفرستند.

 

 

اما فابیوس نیز در این سرمقاله برای روزنامه ایران در کمال بی‌شرمی  فرانسه را  ارمغان‌آورنده «امنیت و صلح» برای ایران و منطقه دانسته است، آن هم در حالی که او حامی سرسخت اسرائیل است. او سپس با اشاره به تمایل شدیدش برای گسترش مناسبات  صنعتی و اقتصادی تلویحا بر سهم‌خواهی خود از توافق وین مهر تایید زده است.

 

 

از طرف دیگر ۱۰ نماینده مجلس ایران در تذکری به جواد ظریف، وزیر امور خارجه خواستار ممانعت از سفر اشخاصی همچون وزیر خارجه فرانسه به کشور شدند. محمد دهقان، عضو هیأت رئیسه مجلس در جلسه علنی دیروز گفت که ۱۰ نماینده مجلس شامل احمد توکلی، رحماندوست، محمدصادقی، شهریاری، امیرآبادی، نیازآذری، بیاتیان،‌ جراره،‌ ناصری و سیدمرتضی حسینی تذکری کتبی را به ظریف، وزیر امور خارجه مطرح کردند. به‌گفته وی، در این تذکر آمده است که باید با حساسیت لازم از سفر اشخاصی همچون فابیوس با عملکرد بد و خائنانه نسبت به ملت بزرگ ایران ممانعت شود. البته از صحن مجلس خبر می‌رسد که مخالفان سفر فابیوس که حتی در کشور خودش به موسیو ایدز شهره است در خانه ملت به این چند نفر محدود نمی‌شوند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر