صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

بادامچيان: اصلاح‌طلبان شانسي در انتخابات ندارند

بادامچيان: جامعتين در موارد اختلافي انتخابات فصل‌الخطاب است / اصلاح‌طلبان شانسي در انتخابات ندارند

کد خبر: 3754

فارس/ عضو شوراي مرکزي حزب مؤتلفه اسلامي گفت: جامعتين در انتخابات و موارد اختلافي در مورد نامزدهاي اصلح فصل‌الخطاب است.

اسدالله بادامچيان عصر امروز در نشست خبري با اصحاب رسانه در دفتر حزب مؤتلفه استان کرمانشاه اظهار کرد: اظهارنظر رئيس جمهور در مورد بحث رفراندوم موضوعات اساسي اگر بر طبق موازين قانون اساسي باشد، شدني بوده و در غير اين صورت غيرقابل اعتناست.

وي با تصريح اينکه در نظام جمهوري اسلامي ايران آزادي بيان کامل وجود دارد، گفت: اگر رئيس جمهور موضوع مشخصي را براي طرح رفراندوم انتخاب مي‌کرد، مي‌شد روي آن صحبت کرد، اما چون موضوع خاصي مطرح نشده نمي‌توان اظهارنظري داشت.

عضو شوراي مرکزي حزب مؤتلفه اسلامي در پاسخ به سئوالي مبني بر وضعيت همگرايي جناح‌ها و احزاب سياسي در فرصت باقي‌مانده تا انتخابات نيز بيان کرد: البته اين همگرايي به استقبال مردم از آنها و شرايط موجود بستگي دارد.

بادامچيان تصريح کرد: در اغلب کشورها مي‌بينيم که برخي احزاب به‌دليل عدم آراي کافي در جامعه با احزاب ديگر همکاري مي‌کنند و با آنها هم‌صدا مي‌شوند و در ايران نيز اين موضوع صادق است.

وي در پاسخ به سئوال ديگري در خصوص هدف و موضع حزب مؤتلفه اسلامي از برگزاري جلسات همگرايي اصولگرايان در استان‌ها بيان داشت: تأکيد و خواسته اصلي حزب مؤتلفه بر اصل همگرايي و وحدت است.

عضو شوراي مرکزي حزب مؤتلفه اسلامي همکاري و تعامل با تمام نيروها را مشي حزب مؤتلفه اسلامي عنوان کرد و گفت: قاعدتاً همکاري و تعامل تنها بين نيروهاي هم عقيده و همراه شکل مي‌گيرد.

بادامچيان يکسان نبودن عقايد اصول‌گرايان و ليبرال‌ها را مانع طبيعي دستيابي به وحدت ميان اين دو طيف برشمرد و افزود: نيروهاي خودي و غيرخودي نمي‌توانند همراه باشند، به‌طور مثال نيروهاي نهضت آزادي که انقلاب را قبول ندارند نمي‌توانند با انقلابيون هم‌صدا شوند. حزب مؤتلفه اسلامي در زمان قبل از انقلاب تعامل خوبي در چارچوب ارزش‌هاي خود با تمامي گروه‌هاي مبارز داشت، اما هيچ گاه بحث سازش مطرح نبوده است.

اين مسئول گفت: حجت‌الاسلام سيد رضا تقوي عضو جامعه روحانيت مبارز اخيراً با دعوت از همه اصولگرايان با سليقه‌هاي مختلف که خط امام (ره)، اصول انقلاب، ولايت فقيه و قانون اساسي را قبول دارند براي شرکت در جلساتي با عنوان همگرايي دعوت کرده که ما هم در آن حضور داريم.

عضو شوراي مرکزي حزب مؤتلفه اسلامي با تأکيد بر اعتقاد به وحدت و همگرايي توسط حزب مؤتلفه، تصريح کرد: معتقديم که در نکات مشترک مي‌توان همکاري داشت، ساز و کار وحدت بر مبناي ارزش‌ها است؛ در ديداري با جبهه پايداري و جمعيت ايثارگران با صراحت اين موضوع را مورد تأکيد قرار داديم.

وي منافع و سهم‌دهي را از رايج‌ترين موضوعات و مباني وحدت برشمرد و خاطرنشان کرد: وحدت گاهي مي‌تواند بر مباني سهم‌دهي و يا گاهي بر مبناي منافع مشترک باشد.

عضو شوراي مرکزي حزب مؤتلفه اسلامي جامعتين شامل جامعه مدرسين حوزه علميه قم و جامعه روحانيت مبارز را محور وحدت خواند و گفت: اين دو نهاد بر اساس منافع خود عمل نکرده بلکه بر اساس مصلحت عمل مي‌کنند.

بادامچيان جامعتين را در موارد اختلافي فصل‌الخطاب مسائل عنوان کرد و بيان داشت: در مصاديق و نامزدها حکميت با جامعتين است.

اين مسئول در پاسخ به اينکه اقبال عمومي جامعه با کدام جريان است، گفت: اين موضوع در انتخابات مجلس و رياست جمهوري متفاوت است.

وي با تصريح اينکه اصلاح‌طلبان مورد توجه نيستند که اگر بودند در انتخابات رياست جمهوري اخير عارف را به کناره‌گيري مجبور نمي‌کردند و به سراغ فردي غيراصلاح‌طلب همچون روحاني نمي‌رفتند، شرايط هنوز هم تغييري نکرده و آنها در انتخابات مجلس شوراي اسلامي جايگاه مناسبي ندارند.

وي اصلاح‌طلبي و اصلاح‌طلبان را دو مقوله جدا از هم دانست و گفت: همه افراد حتي اصلاح‌طلبان همچون ديگر افراد حق زندگي در کشور دارند، همان‌طور که برخي افراد حزب توده با سابقه ننگين خود در کشور از حقوق شهروندي برخوردارند.

بادامچيان جريان اصلاح‌طلبي را مغاير با اعتقاد مردم به امام راحل، مقام معظم رهبري و قانون اساسي دانست و گفت: اصلاح‌طلبان هربار پس از روي کار آمدن، آن‌ چنان کنار مي‌روند که کاملاً منزوي مي‌شوند.

اين مسئول اشاره‌اي به نشريات اصلاح‌طلب در کشور داشت و افزود: اين نشريات کاملاً در چارچوب رسانه‌هايي از قبيل صداي آمريکا و بي‌بي‌سي فعاليت مي‌کنند.

وي در پاسخ به سئوالي مبني بر حمايت مؤتلفه از احمدي‌نژاد در صورت ورود به انتخابات مجلس با شعار اصول‌گرايي گفت: اين حمايت در صورتي خواهد بود که نامزدهاي وي افرادي باشند که مورد تأييد حزب مؤلفه به‌عنوان نامزد اصلح باشند.

بادامچيان بيان داشت: تقسيم‌بندي اصولگرايان به معتدل و غير معتدل يک تقسيم‌بندي سياسي است و اعتدال مفهوم روشني ندارد، بلکه بايد بر مبناي عمل به موازين باشد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر