صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

انتشار يک روزنامه اصلاح‌طلب از 27 دي‌ماه

نشريه‌ي «ستاره صبح» که از سال 88 تا کنون به‌صورت «هفته‌نامه» منتشر مي‌شد، از 27 دي‌ماه امسال اولين شماره‌ي خود را در قالب «روزنامه» منتشر مي‌کند.

کد خبر: 3681

نشريه‌ي «ستاره صبح» که از سال 88 تا کنون به‌صورت «هفته‌نامه» منتشر مي‌شد، از 27 دي‌ماه امسال اولين شماره‌ي خود را در قالب «روزنامه» منتشر مي‌کند.

علي صالح‌آبادي - مديرمسوول روزنامه «ستاره صبح» - در گفت‌وگو با خبرنگار بخش رسانه ايسنا، در اين‌باره توضيح داد: هفته‌نامه «ستاره صبح» از 16 آبان 88 روي پيشخوان دکه‌هاي روزنامه‌ها قرار گرفته و اکنون ششمين سال انتشار خود را سپري مي‌کند. اين هفته‌نامه از 27 دي‌ماه با عنوان روزنامه انتشار مي‌يابد.

وي درباره‌ي محور و موضوعات اين هفته‌نامه نيز گفت: اين هفته‌نامه، نشريه‌اي مخاطب‌محور و محتوايي بود و بيشتر جنبه‌ي تحليلي - تفسيري داشت تا جنبه‌ي خبري. بيشتر مطالب آن نيز تحليلي و در حوزه‌هاي اقتصادي، انديشه، تاريخ، سياست و بين‌الملل بود. حالا و در ششمين سال انتشار اين هفته‌نامه، تصميم داريم از 27 دي‌ماه ترتيب انتشار هفته‌نامه‌ي «ستاره صبح» را به روزنامه تبديل کنيم.

صالح‌آبادي درباره‌ي دليل تبديل شدن هفته‌نامه «ستاره صبح» به روزنامه نيز اظهار کرد: با بررسي‌هايي که داشتيم به اين نتيجه رسيديم که بيشتر مردم به‌جاي ماهنامه يا هفته‌نامه، بيشتر به خواندن روزنامه‌ تمايل دارند. به همين دليل تصميم گرفتيم اين اقدام را انجام دهيم.

مديرمسوول روزنامه‌ي «ستاره صبح» تأکيد کرد: آخرين شماره هفته‌نامه «ستاره صبح» که شماره 259 آن است، 20 دي‌ماه منتشر خواهد شد و سپس با قالب «هفته‌نامه» خداحافظي مي‌کنيم.

صالح‌آبادي در پاسخ به پرسشي مبني بر اين‌که مشي روزنامه‌ي «ستاره صبح» چه خواهد بود؟ گفت: مانند پنج سال گذشته، مشي اين روزنامه نيز ميانه و اصلاح‌طلبانه است. شعار ما نيز همان است که از همان ابتدا داشتيم و برگرفته از شعر حافظ است که مي‌گويد: «آسايش دو گيتي تفسير اين دو حرف است / با دوستان مروت با دشمنان مدارا» اين مفهوم اکنون نيز در دنياي مدرن کاربرد دارد، بويژه در ميان اروپايي‌ها و آمريکايي‌ها در دوران رياست جمهوري اوباما که دموکرات‌ها تلاش مي‌کنند به جاي جنگ، مدارا کنند.

او تأکيد کرد: هميشه بايد با دوستان با مروت رفتار کرد. مروت يعني اين‌که با انصاف و بهره‌گيري از آموزه‌هاي ديني و اخلاقي با افراد مدارا کرد. بنابراين مشي ما مدارا و جوانمردي با دوستان است. به نوعي دوست داريم با آن‌هايي که مخالفان سياسي ما هستند، مدارا کنيم نه نزاع.

وي به نقش رسانه‌هاي جمعي در فضاي کنوني نيز اشاره کرد و افزود: رسانه‌ها مي‌توانند نقش مهمي در آگاه‌بخشي به جوامع با تحليل و تفسير داشته باشند و معتقدم رسانه خوب، رسانه‌اي است که قدرت تحليل و انتخاب مخاطب را بالا ببرد.

به گزارش ايسنا، علي صالح‌آبادي پيش از اين، نماينده مردم مشهد در مجلس شوراي اسلامي و مديرمسوول روزنامه هم‌بستگي (81-86) بوده است.
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر