صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

توافق حماس با عربستان برای مشارکت در حمله به یمن ?

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اخبار برخی رسانه‌های خبری درباره توافق این جنبش با عربستان برای مشارکت در عملیات موسوم به «طوفان قاطعیت» علیه یمن را تکذیب کرد.

کد خبر: 36623

روزنامه القدس العربی، سامی ابوزهری سخنگوی جنبش حماس در اظهاراتی هر گونه توافق این جنبش با عربستان جهت مشارکت صدها نفر از مبارزان حماس در عملیات طوفان قاطعیت را تکذیب کرد و آن را کذب خواند.سامی ابوزهری

وی افزود که این قبیل دروغ پردازی‌ها در راستای تأثیرگذاری بر سفر موفقیت آمیز حماس به عربستان صورت گرفته است و تلاشی برای تحریک علیه این جنبش است.

ابوزهری تصریح کرد که نه رهبران عربستان چنین درخواستی از حماس کرده‌اند و نه حماس به چنین چیزی می‌اندیشد.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» دو روز پیش اعلام کرد که خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی این جنبش روز جمعه با ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در مکه دیدار کرد.

جنبش حماس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «سفر هیئت حماس به عربستان که روز چهارشنبه گذشته آغاز شده بود، دو روز به طول انجامید و در این جریان، دیدارهایی با ملک سلمان، پادشاه عربستان و همچنین ولی‌عهد و جانشین ولی‌عهد این کشور انجام گرفته است».

در بخشی دیگر از این بیانیه که در آن، هیچ اشاره‌ای به جزئیات دیدار هیئت حماس با پادشاه عربستان نشده، آمده است: «اعضای هیئت حماس را خالد مشعل، موسی ابومرزوق، صالح عاروری و محمد نزال تشکیل می‌دادند».

منابع آگاه در جنبش حماس به خبرگزاری آناتولی گفتند که مشعل در دیدار خود با ملک سلمان به بررسی راه‌های تقویت روابط دوجانبه پرداخته و با وی در خصوص موضوع آشتی با جنبش فتح به بحث و تبادل نظر پرداخته است.

مشعل شامگاه چهارشنبه هفته گذشته برای دیدار با مقامات عربستانی وارد ریاض شد. این اولین دیدار بعد از ژوئن 2012 می‌باشد. 

انتهای پیام/

نظرات بینندگان

ارسال نظر