صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

تهدید جنگی نتانیاهو در صورت تصویب توافق هسته ای

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد که اگر جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ تصویب شود، خطر وقوع یک جنگ غیرقابل تصور را به همراه خواهد داشت.

کد خبر: 36385

خبرگزاری فارس: «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مصاحبه با نشریه «فوربس» ضمن انتقاد از جمع بندی مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین بعلاوه آلمان) مدعی شد: من فکر می‌کنم اگر توافق هسته‌ای با ایران تصویب شود، ما در معرض خطر جنگ قرار داریم و این احتمالاً بدترین جنگی است که می‌توانیم تصور آن را بکنیم.

 


وی ادامه داد: اگر این توافق با ایران تصویب شود، ما در معرض خطر جنگ هستیم و این بدترین نوع جنگی است که می‌توانیم آن را تصور کنیم. زیرا این توافق راه را برای ایران برای ساخت نه تنها یک بمب بلکه تعداد زیادی بمب باز می‌کند. ظرف یک دهه، ایران برای غنی‌سازی اورانیوم به صورت نامحدود آزاد خواهد بود و قادر است هسته‌ شکافت‌پذیر را برای دهها بمب و صدها بمب  تولید کند و آن را بر صدها موشک‌های بالستیکی بین قاره‌ای خود قرار دهد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تأکید کرد: طبق این توافق، ایران ۱۰۰ الی ۳۰۰ میلیارد دلار دریافت می‌کند و در نتیجه قادر است هزینه تروریسم و تهاجم خود که هدف آن تخریب اسرائیل است را تأمین کند. با توجه به تاریخچه خشونت ایران، می‌توانم بگویم که این ثروت بادآورده مسیر تضمین شده به سوی زرادخانه هسته‌ای و به دست آوردن پول عظیم برای ادامه دادن به تهاجماتش در واقع خطر جنگ و حتی یک جنگ هسته‌ای را به همراه دارد.

*موشک‌های بالستیکی ایران ظرف چند سال به تمامی نقاط آمریکا می‌رسد

نتانیاهو درباره موشک‌های بالستیکی ایران اینگونه گفت: ایران در حال تولید این موشک‌ها است. ظرف چند سال، این موشک‌ها قادر هستند به حاشیه شرقی آمریکا برسند و بعد از آن به تمامی نقاط آمریکا می‌رسند اما این توافق هسته‌ای ایران را قادر می‌سازد که تا تسلیحات هسته‌ای و بمب‌های اتمی را بر سر این موشک‌ها قرار دهند و من فکر می‌کنم که این یک اشتباه بزرگ باشد که به یکی از بزرگترین حامیان تروریسم در جهان اجازه دهیم که تسلیحات هسته‌ای و قابلیت ارائه چنین سلاح‌هایی را به عناصرش را در اختیار داشته باشد. این مسئله نه تنها اسرائیل و تمامی خاورمیانه بلکه تمامی جهان به ویژه آمریکا را در معرض خطر قرار می‌دهد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر