صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

جنتي: خبرگان آينده سرنوشت ساز است، برخي به فکر قبضه کردن خبرگان هستند

دبير شوراي نگهبان تاکيد کرد: خبرگان آينده سرنوشت ساز است و از مدتها قبل هم گروهي به فکر قبضه کردن خبرگان هستند و از طرفي ديگر افراد متدين، ولايي، امام(ره) و رهبري دوست هستند که همواره به دنبال رصد کردن فعاليت ها حرکت مي کنند و اجازه انحراف را نخواهند دارد.

کد خبر: 3632

دبير شوراي نگهبان گفت: برخي به فکر قبضه کردن خبرگان هستند بنا بر اين بايد دقت و بصيرت را افزايش داد.

آيت الله احمد جنتي ظهر جمعه در همايش هم انديشي ولايتمداران استان فارس با بيان اينکه انتخابات خبرگان بايد مد نظر و دقت مردم باشد، گفت: سالها است که دشمنان چشم دارند که رهبري براي اين کشور انتخاب شود که مورد تاييد آنها نيز باشد زيرا ضربات زيادي را از امام(ره) خوردند.

وي يادآور شد: اما بعد از امام(ره) شخصي به عنوان ولي فقيه انتخاب شد که همان راه را ادامه داد و مردم يکپارچه ايشان را قبول دارند.

دبير شوراي نگهبان تاکيد کرد: دشمنان پس از امام(ره) به فکر افتادند که مردم چه کسي را قبول مي کنند اما کسانيکه در ذهن دشمنان بود موفق نشدند.

آيت الله جنتي افزود: اختيار در دست مجلس خبرگان بود و حتي برخي نمي دانستند که چه کاري را بعد از فوت امام(ره) انجام دهند حتي برخي گفتند که رهبري شورايي شود پس با اين فکر چند نفر را انتخاب کنيم که اين مسئوليت را بر عهده بگيرند.

وي تاکيد کرد: اما اين فکر خطرات زيادي داشت و مورد مخالفت برخي نيز قرار گرفت که از جمله مخالفان من بودم زيرا هر کدام از اعضاي شورا مي توانستند داراي جايگاه و نوعي نگاه باشد به طور مثال کسي در فقه داراي سررشته بود و ديگري در سياست و اختلاف بين اينان باعث بروز مشکلات بيشتري مي شد.

دبير شوراي نگهبان تصريح کرد: اما دستي از غيب وارد شد و مشکلات را با انتخاب ولي فقيه برطرف کرد اما از آن روز به بعد دشمنان در انتظار رسيدن آينده هستند.

آيت الله جنتي ادامه داد: جاييکه که مسئول اين کار مشخص شده مجلس خبرگان و تنها مرجعي که مي تواند در خصوص رهبري تصميم گيري کند نيز همين مجلس است.

وي افزود: نه دولت، نه مجلس و حتي نه علما و مراجع نمي توانند در خصوص رهبري حق انتخاب داشته باشند و کسي به خودش اجازه ورود به اين حوزه را نمي دهد.

دبير شوراي نگهبان تاکيد کرد: به همين دليل بايد به فکر انتخابات خبرگان رهبري باشيم که سال آينده دوره 10 ساله آن به اتمام مي رسد.

آيت الله جنتي تصريح کرد: افراديکه که از جانب گروهي مد نظر قرار گرفته اند هيچکدام صلاحيت ندارند در اين ميان خبرگان بايد افرادي باشد که در زمان انتخاب رهبري فردي را که داراي تقوا، جسارت، بصيرت، و مورد قبول علما باشد را مطرح کنند.

وي افزود: کسيکه به عنوان رهبر از جانب خبرگان انتخاب مي شود بايد نبض سياست و اقتصاد جهان را بشناسد و از طرفي نقشه دشمنان را پيش بيني کند.

دبير شوراي نگهبان با بيان اينکه يکي از نقشه هاي دشمنان تهديد کردن است، گفت: رهبر جامعه اسلامي نبايد از تهديد دشمنان بترسد بلکه بايد با ايستادگي و بصيرت تمامي نقشه ها را خنثي کند.

آيت الله جنتي ادامه داد: اما از طرفي ديگر عده اي افراد سرشناس هستند که از حاکميت ولي فقيه ناراضي بودند و همواره عنوان مي کردند که به چه دليل در مقابل دولت نيز بايد قدرتي ديگر وجود داشته باشد و از جمله کارهايي که آنها به دنبال آن بودند ارتباط با آمريکا بود که امام(ره) و رهبري در مقابل آن ايستادند.

وي تاکيد کرد: اين مخالفت قوي به اين دليل است که آنان به طور مساوي و تعادل ميان دو نفر وارد کار نمي شوند بلکه نگاه آنها ارباب و نوکر است که تاريخ اين مهم را ثابت کرده است.

دبير شوراي نگهبان تصريح کرد: بنا بر اين توجه به تفکرات اين افراد به ضرر مردم و کشور است.

آيت الله جنتي با تاکيد بر اينکه آمريکا در اين کشور با اسلام قدرتمند طرف است، گفت: اين بحث مطرح شده که آمريکا دراين کشور با چه کسي طرف است، رهبري، دولت، مجلس، مردم و... ولي آنها طرف با اسلام هستند اسلامي که قدرتمند و قوي است.

وي تصريح کرد: بنا بر اين آنها به فکر از بين بردن اسلام قوي و ضعيف کردن ايمان و اعتقادات مردم هستند زيرا نمي توانند در مقابل اسلام پر قدرت حرکتي داشته باشند.

دبير شوراي نگهبان افزود: امروز هم بحث هسته اي که مطرح مي شود اين نگاه آنها تعطيل کردن مباحث هسته اي در کشور است که رهبري متوجه هدف آنها شدند.

آيت الله جنتي با بيان اينکه بصيرت براي ولايتمداران لازم و ضروري است، گفت: آنچه که بايد شما و ديگران به آن توجه داشته باشيم بصيرت است زيرا اسلام، مسلمان بصير مي خواهد نه مسلمانيکه چشم بسته مقابل خود را هم نبيند.

وي يادآور شد: مسلمان واقعي بايد راه را از چاه تشخيص دهد و اگر هم موضوعي را نمي داند بايد از انسانها عاقل و دانا بپرسد.

دبير شوراي نگهبان تاکيد کرد: خبرگان آينده سرنوشت ساز است و از مدتها قبل هم گروهي به فکر قبضه کردن خبرگان هستند و از طرفي ديگر افراد متدين، ولايي، امام(ره) و رهبري دوست هستند که همواره به دنبال رصد کردن فعاليت ها حرکت مي کنند و اجازه انحراف را نخواهند دارد.

آيت الله جنتي تصريح کرد: گروهي با نشان دادن چهره هاي خوش و زيبا به دنبال ايجاد جنگ رواني جدي و فريب دادن هستند و کار خود را از مدارس تا دانشگاه و حتي رگه هاي مختصري در حوزه هاي علميه شروع کرده اند.

وي با اشاره به اينکه دشمنان به دنبال بيشتر کردن مشکلات اقتصادي کشور هستند، گفت: مي خواهند با فشارهاي اقتصادي مردم را به زانو در بياورند زيرا فکر مي کنند ملتي که نان و آب نداشته باشد تسليم خواهد شد که تنها راه مقابله با اين حرکت دشمنان نيز توجه به اقتصاد مقاومتي است که البته الزاماتي دارد.

دبير شوراي نگهبان تاکيد کرد: شايد فشارها بيشتر شود اما مي توانيم گرسنگي را تحمل کنيم زيرا خداوند قدرتي داده که مشکلات گرسنگي قابل تحمل مي شود.

وي يادآور شد: البته ما به فکر رفاه جامعه هستيم و تمامي تلاش خود را نيز در اين ميان به کار مي بريم زيرا رفاه و آرامش مردم از اصول اسلام است.

آيت الله جنتي تاکيد کرد: مشکلات را تحمل مي کنيم، عزت خود را حفظ مي کنيم تا آينده را روشن و تامين کنيم.

دبير شوراي نگهبان تصريح کرد: بايد توجه خودمان را بيشتر کنيم زيرا بايد در انتخابات خبرگان پاسخگو باشيم و از مواضع خود دفاع کنيم.
مهر/

نظرات بینندگان

ارسال نظر