صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 1

گفت‌وگوی اوباما با عربستان از توافق 1+5

رئیس جمهور آمریکا در گفت‌وگوی تلفنی با شیخ ابوظبی وی را در جریان جزئیات توافق هسته‌ای قرار داد.

کد خبر: 36068

خبرگزاری ایسنا: باراک اوباما با محمدبن زائد آل نهیان شیخ ابوظبی به صورت تلفنی گفت‌وگو کرد و وی را در جریان جزئیات برنامه جامع اقدام مشترک که ایران و گروه 1+5‌ روز سه شنبه 14 ژوئیه در وین بر سر آن به توافق رسیدند قرار داد.

اوباما دراین تماس تلفنی به شیخ ابوظبی اطمینان داده است که توافق هسته‌ای به طور قابل راستی آزمایی صلح آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران را تضمین می‌کند.

رئیس جمهور آمریکا همچنین در این گفت‌وگو درباره ادامه تعهد واشنگتن برای محافظت از متحدانش در منطقه در برابر ایران اطمینان داده است.

بر اساس این گزارش دو طرف علاوه بر این درباره بحران انسانی کنونی در یمن ، اهمیت کمک به مردم این کشور و لزوم یافتن راه حل سیاسی برای پایان دادن به جنگ داخلی یمن رایزنی کرده‌اند.

نظرات بینندگان

  • هاشم

    | |

    بسمه تعالی خداونددرقران کریم فرموده سرنوشت هیچ قومی تغییرنخواهدکردمگرانکه ان قوم خودشان بخواهندمردم یمن بپاخواسته اندتاسرنوشت خودرابدست گرفته وسایه ظلم واستکبارراازسرشان کوتاه کنندوخداوندوعده اش حق است وهیچکس نمیتواندانراتغییردهدمگرعدم پایداری وایستادگی انهاکه انهم بحول وقوه الهی بپیروزی نهایی منجرخواهدشد پیش بسوی اتحادجماهیراسلامی یاعلی .

ارسال نظر