صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

موگرینی: توافق هسته ای روابط تهران و غرب را تغییر می‌دهد

مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت :‌توافق حاصل شده میان ایران و گروه 1+5 یک فرصت تاریخی برای تغییر روابط میان تهران و غرب ایجاد کرده است.

کد خبر: 36067

خبرگزاری ایسنا: فدریکا موگرینی مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفت‌وگو با شبکه خبری یورونیوز با اشاره به جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای میان ایران وگروه 1+5 گفت: آنچه مهم است این است که این یک توافق خوب برای همه ، برای تمام طرف هایی که آن را امضا کرده اند و دیگر کشورهای جهان است.

موگرینی تاکید کرد:‌این توافق می تواند ماهیت روابط ما را تغییر دهد.

به گزارش یورونیوز ایران و گروه 1+5 روز سه شنبه 14 ژوئیه به یک توافق جامع در خصوص برنامه هسته‌ای ایران و زمان بندی لغو تحریم های این کشور دست یافتند.

بانکی مون دبیر کل سازمان ملل نیز پس از اعلام حصول این توافق در وین گفت: من امیدوارم که توافق هسته‌ای به ایجاد درک مشترک بیشتر و همکاری در خصوص چالش های امنیتی جدی در منطقه خاورمیانه شود.

وی همچنین تاکید کرد:‌این توافق می تواند به عنوان یک همکاری ضروری برای برقراری صلح و ثبات هم در منطقه و هم در جهان تلقی شود.

بانکی مون یادآور شد: سازمان ملل همچنان آماده است تا به طور کامل با تمام طرف های این توافق تاریخی و مهم در روند اجرای آن همکاری کند.

همچنین باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا با تاریخی خواندن این توافق گفت:‌توافق هسته‌ای یک فرصت برای حرکت در مسیر جدید ایجاد می‌کند که ما باید از آن استفاده کنیم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر