صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

دیدار ظریف باخانواده شهدای هسته ای

کد خبر: 36004

خبرگزاری ایسنا: وزیر امور خارجه، شهدای را نمونه و بهترین راهنما برای نظام و ملت ایران دانست و گفت: فرهنگ و روحیه شهادت طلبی شهدا و بویژه شهدای هسته ای، منجر به ایستادگی و مقاومت ملت ایران در برابر کشورهای قدرتمند شد.

محمدجواد ظریف روز چهارشنبه در بدو ورود به تهران در فضایی صمیمی و معنوی با خانواده های معظم شهدای هسته ای دیدار و گفت و گو کرد.

وی اظهارداشت: مذاکرات هسته ای و نتیجه کسب شده در این گفت و گوها، ثمره خون شهیدان انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس و بویژه شهدای هسته ای است.

وزیر امور خارجه در این دیدار که در پاویون جمهوری فرودگاه مهر آباد برگزار شد، با یادآوری این که شهدای هسته ای کشور برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی و اعتلای کشور و ملت ایران از همه چیز خود گذشتند، افزود: بی تردید همه توفیق هایی که در مذاکرات حاصل شد، مدیون فرهنگ مقاومت و ایثار مردم بزرگ کشور بوده که البته بزرگترین تبلور آن، شهدا و بویژه شهدای هسته ای هستند.

ظریف با تاکید بر این که همه ما در کشور مدیون خون شهدا، بویژه شهدای هسته ای، امام شهدا، رهبر معظم انقلاب و مردم هستیم، ادامه داد: در طول این مذاکرات پشتوانه مذاکره کنندگان ایرانی در مسیر تلاش برای به ثمر رساندن مذاکرات، حمایت های رهبر معظم انقلاب، دعا و پشتیبانی های ملت شریف ایران و همچنین گروه ها و افراد مختلف بود.

در این دیدار همسر یکی از شهدای هسته ای به نمایندگی از خانواده شهدای هسته ای با قدردانی و تشکر از زحمات تیم مذاکره کننده هسته ای گفت:بسیار مفتخریم در کشوری زندگی می کنیم که مردمی مقاوم، متعهد، صبور و مومن و همچنین رهبری فرزانه همچون حضرت آیت الله خامنه ای دارد که در تمام مدت مذاکرات هسته ای با تعیین خط قرمزها مسیر این مذاکرات را نشان داده و حمایت های ایشان از تیم مذاکره کننده هسته ای همدلی و اتحاد را در جامعه بوجود آورد.

وی خطاب به مذاکره کنندگان هسته ای اظهارداشت: فرزندان متدین، غیور و شجاع این سرزمین در تمام طول این مدت با زحمات فراوان خود این مذاکرات را به نتیجه رساندند.

همسر این شهید والامقام هسته ای، افزود: گرچه ایرانی ها اعتمادی به قدرت های جهانی ندارند و معلوم نیست که آیا آنان به تعهدات خود پایبند خواهند بود؟ اما این موضوع هیچ ارتباطی با زحمات و تلاش های تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان نداشته و هر شرایطی که بوجود آید به این زحمات خدشه ای وارد نخواهد شد.

وی با اشاره به سخنان دیروز رییس جمهوری مبنی بر این که اجازه خدشه به این امید بوجود امده در میان مردم داده نخواهده شد، اظهارداشت:ان شاءالله همه ما بتوانیم در مسیر توسعه و پیشرفت کشور گام برداریم.

تیم مذاکره کننده هسته ای ایران پس از 18 روز مذاکرات فشرده با نمایندگان گروه1+5 در هشتمین دور از مذاکرات هسته ای امروز صبح وارد تهران شد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر