صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

توافق هسته‌ای ایران سرمقاله گاردین را فارسی کرد + عکس

یک روزنامه معتبر انگلیسی در سر مقاله ای که به زبان فارسی منتشر کرده نوشته است: توافق با ایران درباره برنامه هسته‌ای‌اش که صبح روز سه شنبه در وین به سرانجام رسید، پیروزی دیپلماسی بردبارانه است.

کد خبر: 35991

روزنامه انگلیسی زبان گاردین چاپ لندن برای نخستین بار در تاریخ ۹۴ ساله خود و در اقدامی ابتکاری در عرصه رسانه‌های، سرمقاله خود را به زبان فارسی با موضوع توافق هسته ای ایران و گروه ۱+۵، اختصاص داد.

 
در سرمقاله فارسی گاردین با عنوان «توافق هسته ای ایران؛ پیروزی دیپلماسی» و عکس حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در سخنرانی پس از اعلام دستاورد مذاکرات ۱۸ روزه وین، آمده است: تاریخچه سال‌های اخیر، ابعاد آنچه را که در وین رخ داد، بیشتر نمایان می‌کند.
 
گاردین نوشته است: توافق با ایران درباره برنامه هسته‌ای‌اش که صبح روز سه شنبه در وین به سرانجام رسید، پیروزی دیپلماسی بردبارانه است.
 
توافق هسته‌ای ایران، سرمقاله گاردین را فارسی کرد + عکس
 
گاردین افزوده است: به جای اینکه سیاستمداران گزینه راه حل نظامی را برگزینند، توافق وین، پیروزی دیپلمات ها و پراگماتیسم‌ها بوده است که ساعت های پیاپی روی جزییات توافقی که سازشی صلح آمیز را رقم می‌زند، کار کردند.
 
 
مذاکرات وین پس از ۱۸ روز نشست های فشرده به جمعبندی نهایی مورد توافق تهران و ۱+۵ رسید که در آن حقوق هسته ای جمهوری اسلامی ایران، حفظ چرخه کامل غنی سازی سوخت و همچنین تداوم تحقیق و پژوهش به رسمیت شناخته شده است و باراک اوباما نیز اعلام کرده که هر مصوبه کنگره آمریکا علیه این توافق را وتو خواهد کرد.
 
 
انتهای پیام/

نظرات بینندگان

ارسال نظر