صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

چالش «سطل خون و خاک» در هالیوود +کلیپ ویدئو

«خون غزه و چالش سطل خاک» عنوان یک پرفورمنس است که در پیاده‌روی مشاهیر هالیوود اجرا شد. اجرایی که روایتگر خاطرات تلخ سال گذشته نوار غزه است.

کد خبر: 35489

ماجرای «چالش سطل آب یخ» یکی از موضوعات رسانه‌ای شده تابستان سال گذشته بود. دعوت ساده‌ای برای کمک مالی به درمان بیماری پرخرج ALS که پای ستارگان هالیوودی و چهره‌های مشهور را به میان کشید.
 

 

به گزارش تسنیم، اما تابستان سال گذشته، غربی ترین نقطه خاورمیانه هم محل جنایتی بزرگ بود. کودکان غزه در شرایط ناعادلانه‌ای زیر بار حملات وحشیانه اسرائیلی‌ها بودند. در همان روزهایی که ستاره‌های جهانی و ایرانی درگیر چالش سطل آب یخ بودند کلیپی منتشر شد که مردی از میان آوارهای نوار غزه، سطل خاک بر سر خود ریخت و مردم دنیا را برای متوجه کردن به موضوع فلسطین به چالش سطل خاک دعوت کرد.
 

یکسال از آن روزها می‌گذرد و حال آنچه می‌بینید هنر اجرایی (پرفورمنس) است که در سالگرد تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه در خیابان یا پیاده‌روی مشاهیر هالیوود اجرا شده است. نمایشی که در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود و اعتراضی به جنایت صهیونیست‌ها است.
 

«خون غزه و چالش سطل خاک» عنوان منتخب برای اشتراک‌گذاری این کلیپ است. یک بازی رفت و برگشت میان مخاطب و اجراگر مردم را تماشاگر این اجرا کرده است.
 

شاید لحظات ابتدایی که مردم کمک مالی می کنند قدری ترحم‌آمیز یا حتی تحقیر کننده جلوه کند اما لحظه شوک دهنده در این اجرا جایی است که سطل‌های خون و خاک به عنوان نمادی از آنچه صهیونیست‌ها بر سر مردم فلسطین می‌آورند، بر سر بازیگر ریخته می‌شود.

 

 

لینک دانلود

 

نظرات بینندگان

ارسال نظر