صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

باوجود مذاکرات هسته‌ای جاسوس‌های ایران به کارشان ادامه می‌دهند!

«انتظار می رفت، فعالیت های غیر قانونی ایران کاهش یابد اما با وجود مذاکره برای پایان دادن به برنامه هسته ای ایران، این کشور هیچ عقب گردی در فعالیت های خود نداشته است.»

کد خبر: 35488

به گزارش جام نیوز، پایگاه خبری شبکه آمریکایی "فاکس نیوز" (Foxnews)، با انتشار گزارشی به مذاکرات هسته ای و نقض تحریم ها توسط ایران پرداخت.

 

این پایگاه آمریکایی در راستای فضاسازی رسانه های غربی علیه ایران در لحظات حساس مذاکرات، با استناد به برخی منابع ناشناس آلمانی نوشت: «در حالی که قدرت های جهانی به مذاکرات با ایران برای جلوگیری از برنامه غیر قانونی تسلیحات هسته ای تهران ادامه می دهند، به گفته منابع اطلاعاتی در آلمان، جاسوسان جمهوری اسلامی در ماه های اخیر در اطراف آلمان به دنبال فناوری اتمی و موشکی بوده اند.»

 

در ادامه این گزارش آمده است: «با تعیین روز دوشنبه به عنوان ضرب الاجل هسته ای برای مذاکراتی که هدف از آن محدود کردن برنامه هسته ای ایران است، داده های اطلاعاتی مطرح شده توسط منابع آلمانی، سئوالات نگران کننده در مورد موفقیت در دستیابی به توافق را افزایش داده است.»

 

 

فاکس نیوز در همین رابطه از یک منبع آلمانی بدون ذکر نام و نشان وی نقل می کند: «انتظار می رفت، فعالیت های ایران کاهش یابد اما با وجود مذاکره برای پایان دادن به برنامه هسته ای ایران، این کشور هیچ عقب گردی در فعالیت های خود نداشته است.»

 

 

هفته نامه آمریکایی "ویکلی استاندارد" (Weeklystandard)، نیز دو روز پیش در گزارشی تحت عنوان "ایران در ماه گذشته، خرید غیر قانونی فناوری تسلیحات هسته ای داشته است" چنین ادعایی را مطرح کرده بود.

 

 

در گزارش "ویکلی استاندارد" آمده است: «سئوال این نیست که آیا ایران در پایبندی به توافق هسته ای قابل اعتماد هست یا نه، که نیست. مسئله این است که آیا دولت اوباما و 1+5، در تنبیه ایران پس از نقض توافق، قابل اعتماد هستند؟

 


تجربه نشان داده که در صورت نقض آشکار توافق توسط ایران، تمایل به نادیده گرفتن آن وجود دارد. به عنوان مثال فروش نفت ایران از میزان مجاز بر اساس توافق موقت بیشتر بوده و بدتر از آن، تهران بارها پای خود را از جنبه های فنی توافق از جمله میزان ذخایر اورانیوم فراتر گذاشته است. اما دولت اوباما و دیگر قدرت های غربی آن قدر بر تلاش های دیپلماتیک خود سرمایه گذاری کرده اند که چنین تخلفاتی را که تا کنون صورت گرفته است، نادیده بگیرند.»

 

 

این نشریه آمریکایی در ادامه مدعی شد: «گزارشی که هفته گذشته منابع اطلاعاتی آلمان منتشر کردند، برای ما روشن ساخت که ایران به پیگیری فناوری غیر قانونی برای برنامه موشک های هسته ای و بالستیک خود ادامه می دهد.»

 

 

البته غیرقانونی خواندن اقدامات ادعایی منابع اطلاعاتی آلمان، بر مبنای تحریم های غیرقانونی است که علیه جمهوری اسلامی وضع شده است.

 

 

گفتنی است چنین اخباری در فضای رسانه ای غرب تازگی ندارد و با فرا رسیدن دقایق نهایی مذاکرات، مخالفان توافق در آمریکا هجمه رسانه ای خود را گسترده تر کرده و سعی در اعمال فشار بر دولت اوباما دارند و در این میان از هر گونه دروغ گویی و فضاسازی علیه ایران فروگذار نمی کنند.

 

 

در روزهای گذشته روزنامه آمریکایی "اورلاندو سنتینل" (Orlandosentinel)، توافق هسته ای را فاجعه ای بزرگ توصیف کرده و نوشت: «مشکل در جزئیات نیست. تمامی مفاهیم توافق ایران مشکل دارد؛ تفاهمی که در اعتقاد خیالی پرزیدنت اوباما می تواند باعث آشتی با یک حکومت متعصب اسلامی شود که هدف اساسی این حکومت، پاکسازی خاورمیانه از فساد زهراگین قدرت و نفوذ آمریکاست. قوی ترین نیروی نظامی و اقتصادی دنیا با پشتیبانی پنج قدرت عمده دیگر؛ در حالی که به رژیم تحریم های خرد کننده مسلح شده اند، در آستانه امضای بدترین توافق بین المللی در تاریخ دیپلماسی آمریکا هستند. با این توافق "اوباما" به میراث خود دست خواهد یافت. "کری" نوبل خود را دریافت خواهد کرد و ایران نیز به بمب خواهد رسید.»

 

 

پایگاه آمریکایی "فوربس" (Forbes)، نیز در راستای این فضاسازی ها، در گزارشی تحت عنوان "توافق هسته ای قریب الوقوع و وحشتناک ایران باید متوقف شود" به مذاکرات هسته ای پرداخته و نوشت: «با دستیابی به توافق هسته ای واکنشی زنجیره ای از گسترش تسلیحات هسته ای در خاورمیانه به راه خواهد افتاد؛ خاورمیانه ای که بی ثبات ترین منطقه جهان است. توافق هسته ای ایران را به یک قدرت عمده هسته ای تبدیل می کند در حالی که مجهز به موشک های بالستیکی است که قادر است هر کجای آمریکا را هدف بگیرد و از طرف دیگر این کشور را بر میدان های نفتی خاورمیانه مسلط خواهد کرد. در ضمن مبلغی معادل 50 میلیارد دلار در اختیار ایران خواهد گذاشت که می تواند فعالیت های تروریستی جهانی خود را تامین نماید. همه می دانند که ایران به توافق پایبند نخواهد بود چرا که مکانیزم اجرایی توافق مسخره است و مقامات جنایتکار ایران هیچ گاه در گذشته به تعهداتشان پایبند نبوده اند.»

 

 

 

 

 

 

 

نظرات بینندگان

ارسال نظر