صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

آلن ایر: اسب‌های ما در 1+5 عوض نشده

سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا گفت: آمریکا فقط یک اسب دارد و اسم آن هم پارامترهای لوزان است، که عوض نشده است.

کد خبر: 35484

آلن ایر سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا در گفتگو با وی.او.ای در وین درباره ادامه مذاکرات هسته‌ای در وین اتریش میان ایران و گروه «1+5»، گفت: «بهترین ضمانت برای موفقیت توافق، اگر بتوانیم به آن برسیم، کیفیت آن است. همانطور که جان کری گفتند ما شتاب زده عمل نمی کنیم و سعی می کنیم توافق خوبی به دست آوریم؛ در این صورت اقناع منتقدان و مخالفان ما در کنگره آسان تر خواهد بود».

آلن ایر همچنین در واکنش به اظهارات محمدجواد ظریف که گفته بود «نمی‌شود در میانه مسیر اسب‌ها را عوض کرد»، مدعی شد: «ما فقط یک اسب داریم و اسم آن هم پارامترهای لوزان است، که عوض نشده اما فراموش نکنیم هیچ توافقی نمی‌شود مگر بر سر تمام مسایل توافق شود».

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره انتقاد تیم مذاکره کننده ایران از اختلافات موجود در 1+5 گفت: «ایجاد اتحاد و اشتراک نظر در داخل گروه 1+5 گاهی اوقات زمان می برد اما در هر حال وحدت 1+5 خلل ناپذیر است چرا که ما یک هدف مشترک داریم».

وی درباره اختلاف نظر میان روسیه و چین با دیگر اعضای 1+5 بر سر تحریم های تسلیحاتی علیه ایران گفت: «اتحاد و انسجام درونی گروه 1+5 پابرجاست و ضعیف نشده است. همانطور که عرض کردم مشورت و رایزنی همیشه در حال انجام شدن است تا بتوانیم به یک موضع مشترک برسیم».

آلن ایر در ادامه تاکید کرد: «این مذاکرات خیلی فشرده و موضوعات هم خیلی پیچیده است و از این رو پیدا کردن راه حل‌هایی که مرضی‌الطرفین باشد، کار خیلی سختی است».
 

منبع: فارس

نظرات بینندگان

ارسال نظر