صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 1

کریمی قدوسی: ظریف متشکریم

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای کشورمان گفت: ما از همین مقدار عزت، اقتدار و صحبت‌های آقای ظریف تشکر می‌کنیم.

کد خبر: 35464

خبرگزاری ایسنا: یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای کشورمان گفت: ما از همین مقدار عزت، اقتدار و صحبت‌های آقای ظریف تشکر می‌کنیم.

محمدجواد کریمی قدوسی، با بیان این‌که «از شواهد و قرائن این‌گونه برداشت می‌کنیم که در ضرب الاجل مذاکرات آمریکایی‌ها در تلاش هستند تا هرطور که شده به توافق برسند حتی اگر از خطوط قرمز خود عبور کنند»، اظهار کرد: یکی از این شواهد طولانی شدن مدت حضور وزیرخارجه آمریکا با پای شکسته در وین است. آمریکایی که با این وزیر خارجه از شرق به غرب عالم می‌رفت و مدام در تب و تاب اداره جهان و اداره مراکز و منافع ایجاد شده خود در اطراف عالم بودند الان بیش از ده روز است که وزیرشان از وین تکان نخورده و این نشان دهنده اهمیت این مذاکرات در مسائل راهبردی جهان و منطقه است.

وی با تاکید بر این‌که «این‌ها سرانجام تسلیم رای و اراده ملت ایران می‌شوند»، تصریح کرد: هرچه قدر تیم مذاکره کننده با منطق و اقتدار پشت میز مذاکره حضور پیدا کند و از طرفی هم از خودش یک آرامش خاطر و اعتماد به نفس بالایی نشان بدهد طوری که آنان احساس کنند دست جمهوری اسلامی در برابر دست خالی آمریکایی‌ها پر است، در این شرایط طرف مقابل آرام آرام نرمش نشان می‌دهد.

وی با بیان این‌که «تیم مذاکره کننده نباید عجله کند که حتما در این ضرب الاجل ۳ یا ۴ روزه به جمع بندی برسد»، خاطرنشان کرد: آنان نباید با قبول بعضی از پاراگراف‌ها و بندهای توافقنامه دوپهلو که در آن خطوط قرمز ما رعایت نشده باشد به توافق برسند، ما توافقی می‌خواهیم که پرونده هسته‌ای ما از روی میز برداشته و برای همیشه بسته شود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توافقی که در آن به بهانه‌های مختلف پرونده هسته‌ای کشورمان باز نگه داشته شود و هر روز با دبه درآوردن آژانس هسته‌ای و بازرسی و مسائل مختلف افکار عمومی ملت ما را به بازی بگیرد قطعا توافق بدی است.

وی ادامه داد: توافق خوب توافقی است که بعد از آن مردم ایران احساس کنند فضای ظالمانه نسبت به جمهوری اسلامی ایران برداشته شده و شر دشمن کم شده است؛ بنابراین تاکید ما به حفظ مقاومت، عدم تعجیل، هوشیاری کامل و پایداری نسبت به خطوط قرمز است که در این صورت آمریکایی‌ها خواسته‌های ایران را خواهند پذیرفت.

وی با اشاره به این‌که «هدف آمریکایی‌ها از این ژست‌های بی‌ارزش زیاده‌خواهی، گرفتن امتیاز و تهدید ملت ایران است»، به راهپیمایی روز جهانی قدس اشاره کرد و گفت: این راهپیمایی اثرگذار بود و می‌تواند در راه رسیدن به یک توافق خوب بعنوان یک برگ اقتدار توسط تیم مذاکره کننده بهره‌برداری شود. انسجام و وحدت ملی که روز قدس به نمایش گذاشته شد پشتوانه یک توافق خوب است که امیدواریم به زودی شاهد چنین توافقی باشیم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: نشان ندادن اقتدار یکی از نقدهای ما در این دو سال به تیم مذاکره کننده و رییس‌جمهور در برابر تهدیدهای بسیار زیاد و آشکار آمریکا بود، ما معتقدیم که اگر پاسخ تهدید را با تهدید می‌دادیم شاید دیگر شاهد این زیاده‌خواهی‌ها نبودیم.

وی با تاکید بر این‌که «ما همیشه از موضع اقتدار و منطق تیم مذاکره کننده نه تنها حمایت کردیم بلکه توصیه هم کرده‌ایم که این‌گونه باشند» افزود: باید جنس مذاکره و اقتدار تیم مذاکره کننده از جنس اقتدار مردم انقلابی ایران باشد، ما نیز از همین مقدار عزت، اقتدار و صحبت‌های آقای ظریف تشکر می‌کنیم.

نظرات بینندگان

  • محمد -ن

    | |

    <b>روحانی مچکریم-خدا به ما رحم کرد احمدی نژاد داشت کشور و بر باد میداد .</b>

ارسال نظر