صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

بصيري‌پور: حاشيه‌پردازي‌هاي زمان انتخابات شوراي عالي استانها زياد بود

رئيس شوراي عالي استان‌ها گفت: بناي پرداختن و تبيين بداخلاقي‌ها و حاشيه‌هاي انتخابات شوراي عالي استان‌ها را ندارم.

کد خبر: 3469

ايسنا/ رئيس شوراي عالي استان‌ها گفت: بناي پرداختن و تبيين بداخلاقي‌ها و حاشيه‌هاي انتخابات شوراي عالي استان‌ها را ندارم.

غلامرضا بصيري‌پور صبح امروزپنجشنبه در نشست خبري با خبرنگاران برگزار شد، با بيان اينکه من بارها گفته‌ام ملاک کاري‌ام قانون اساسي است، اظهار کرد: ديدگاه من اصول قانون اساسي است که اين قانون براساس ديدگاه حضرت امام خميني(ره) تدوين شده است، در نتيجه اگر فاصله‌اي بين قانون اساسي، قوانين ديگر و خواسته‌هاي مردم وجود دارد بايد آن را به هم نزديک کنيم.

اين عضو شوراي شهر مشهد ادامه داد: ظرفيت شوراي استان‌هاي سراسر کشور 117 تا 120 هزار نفر مي‌باشد که ظرفيت‌ بالايي است و ما بايد از آن استفاده و فضايي را فراهم کنيم تا سران سه قوه کشور از ظرفيت بزرگي خانواده شورا بهره‌مند شوند.

بصيري‌پور قانون‌مند بودن نظام شورا و ظرفيت کيفي آن را مورد تاکيد قرار داد و خاطرنشان کرد: بايد براي خدمات‌رساني بيشتر به ما ياري شود که در اين راستا مجلس شوراي اسلامي نقش مهمي را ايفا مي‌کنند.

رئيس شوراي عالي استان‌ها با اشاره به اينکه آقايان بحريني،‌ دهقان، پژمان‌فر و قاضي‌زاده در خراسان رضوي عضو کميسيون تلفيق بودجه هستند، تصريح کرد: از رسانه‌ها درخواست مي‌کنيم تا اين عزيزان را فعال کنند تا آنان ياري دهنده شوراها در مجلس و کميسيون تلفيق باشند.

وي با بيان اينکه به هر دليلي تشخيص داده شد تا رياست شوراي عالي استان‌ها تغيير کند، ‌اظهار کرد: ما بايد قدردان اين فرصت باشيم و از آن استفاده کنيم، علي‌رغم اينکه من در شوراي عالي استان‌ها خيلي فرصت اظهار نظر نداشتم اما اعضاء با ديدگاه‌هاي من آشنا شدند و من اين 42 راي را به سختي کسب کردم.

اين عضو شوراي شهر مشهد با اشاره به حاشيه‌پردازي‌ها در زمان انتخابش به سمت رياست شوراي عالي استانها، اظهار کرد: حاشيه‌پردازي‌ها زياد بود و در اين زمينه بداخلاقي‌هاي بسياري نيز مشاهده شد که من بنا ندارم به آنها بپردازم، اما حجم فشاري که بر من بود بسيار زياد بود، من آراي کسب شده خود را به نام خراسان رضوي مي‌شناسم نه بصيري‌پور.

بصيري‌پور افزود: بعضي از مسئولان کشور که اتفاقا از دوستان نيز بودند و من انتظار نداشتم با من تماس بگيرند 20 ثانيه بعد از اعلام راي به من زنگ زدند.

رئيس شوراي عالي استان‌ها با تاکيد بر اينکه سوابق اجرايي من بسيار شفاف ‌است، بيان کرد: در اين مدت اعتقاد داشتم که در تهران کار نمي‌کنم تا اينکه خدمت در مشهد نصيب بنده شد، سايرين مرا به عنوان يک نيروي ارزشي مي‌شناسند و کارنامه من نيز بيانگر اين مساله است.

وي با اشاره به برخي مسئولين دولتي که براي حمايت و تبريک با وي تماس گرفته بودند، ادامه داد: اينکه عده‌اي مي‌گويند دولت از بنده حمايت کرده برداشت صحيحي نيست، برخي مسئوليني که با من تماس گرفته بودند از اين اتفاق خوشحال بودند اما اين دليل نمي‌شود که آن را به دولت نسبت دهيم.

بصيري‌پور در پاسخ به سوالي در خصوص فساد برخي از مديران شهري اظهار کرد: من چندين بار در يک سال اخير در صحن علني شورا به شهردار اين مساله را گوش‌زد کردم ولي اينکه يک نفر از اعضاي شورا چقدر مي‌تواند در اين راستا تاثير گذار باشد بحث ديگري است، در مشهد مقدس عده‌اي همچون دلالان حرفه‌اي يا تعدادي از بنگاه‌هاي معاملاتي در بحث ساخت و ساز حاکميت و مديريت مي‌کنند، من به شهردار در صحن علني شورا و در جمع اعضاي شورا بارها اين موضوع را تذکر دادم.

رئيس شوراي عالي استان‌ها با بيان اينکه با جنجال، کاري درست نمي‌شود، ادامه داد: براي مبارزه با فساد بايد ساختاري تعريف کرد تا جلوي آن را بتوان گرفت، نظام شورايي اين آسيب را دارد اينکه يک نفر بايد پاسخگو باشد اما همان نفر در عمل هيچ مسئوليتي ندارد، من از رسانه‌ها درخواست مي‌کنم تا با شهردار و رئيس شورا راجع به اين موضوع نشست خبري بگذارند و اين سوالات را از آنها بپرسند.

وي با اشاره به اينکه راجع به مشهد حرف خيلي زياد است، ادامه داد: برنامه‌ها و اولويت‌هاي من براي مشهد در سه دسته تقسيم مي‌شود، اولويت شهري که بحث حاشيه شهر است، اولويت ملي، بحث زيارت و اولويت بين‌المللي تبديل مشهد به پايگاه فرهنگي جهان اسلام مي‌باشد.

اين عضو شوراي شهر خاطرنشان کرد: همه ملت ما مي‌دانند که شهر مشهد شهري است که آنها در آن سهيم هستند، ما بايد اين موضوع را تبيين کنيم و به همين جهت بنده به شبکه ملي زيارت راي مثبت دادم، معتقدم هنوز در باره موضوع زيارت کاري نشده است.

بصيري ‌پور با بيان اينکه بنده پس از مطالعه در اقتصاد مديريت شهري به اين نتيجه رسيدم که متوسط هزينه يک نفر در مشهد 100 هزار تومان است، بيان کرد: اگر ما بتوانيم 3 روز اقامت زائران را به 5 روز تبديل کنيم مي‌توانيم با افزايش درآمدها آباداني در شهر ايجاد کنيم.

رئيس شوراي عالي استان‌ها با اشاره به تعامل شوراي عالي استان‌ها با مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: بايد سعي کنيم در توزيع بودجه‌ها عدالت رعايت شود.

وي در پاسخ به سوالي در خصوص ورودش به انتخابات مجلس شوراي اسلامي اظهار کرد: من نمي‌توانم قاطعانه بگوييم که هرگز به مجلس نمي‌روم اما اين موضوع را جز برنامه‌هايم نمي‌دانم و اجازه دهيد با حضور در همين نظام شورايي آن را تقويت کنم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر