صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 1

قانون عفاف و حجاب ‌ابلاغ شد‌

علي ملازاده صبح امروز در جلسه حقوق شهروندي مازندران اظهار کرد: ارزيابي اوليه از ستاد صيانت از حقوق شهروندي استان‌ها انجام شد و هدف اصلي ما اين است که موضوع صيانت از حقوق شهروندي در دستور کار استان قرار دارد به نحو مطلوب اجرايي شود و مسئولان استاني نسبت به مسئله حقوق شهروندي حساسيت بيشتري در برنامه کاري خويش داشته باشند.

کد خبر: 3423

فارس/ معاون قائم‌مقام وزير کشور در امور اجتماعي گفت: وضعيت حجاب در 95 درصد دستگاه‌هاي دولتي مطلوب است.

علي ملازاده صبح امروز در جلسه حقوق شهروندي مازندران اظهار کرد: ارزيابي اوليه از ستاد صيانت از حقوق شهروندي استان‌ها انجام شد و هدف اصلي ما اين است که موضوع صيانت از حقوق شهروندي در دستور کار استان قرار دارد به نحو مطلوب اجرايي شود و مسئولان استاني نسبت به مسئله حقوق شهروندي حساسيت بيشتري در برنامه کاري خويش داشته باشند.

وي تصريح کرد: در اين جلسات ابلاغيه شوراي اجتماعي کشور مطرح و نسبت به لازم‌الاجرا کردن آن حساسيت ايجاد مي‌کنيم.

معاون قائم‌مقام وزير کشور در امور اجتماعي با اشاره به اجري طرح سالم‌سازي دريا در مازندران، بيان داشت: موفقيت فوق‌العاده‌اي در کاهش تلفات انساني در سواحل دريايي خزر در تابستان امسال شاهد بود و براي جلوگيري از تلفات در نقاط کور دريا نيز افراد منجي ياور از تابستان درسطح سواحل مستقر مي‌شوند.

‌وي با اعلام اينکه در طرح‌هاي سالم‌سازي دريا غرقي نداشتيم، خاطرنشان کرد: اگر شاهد غرق شدن افراد در طرح‌هاي سالم‌سازي اتفاق افتاده باشد اين موضوع قابل پذيرش نيست.

اين مسئول با بيان اينکه اقدامات استان در حوزه ساماندهي سواحل مناسب بود، افزود: مسئولان استاني در اين زمينه همکاري مناسبي داشتند، و کاهش 50 درصدي غريق در سطح سواحل نشان از اهميت دادن مسئولان استاني به مسئله سواحل بود.

ملازاده با اعلام اينکه در ستاد صيانت از حقوق شهروندي بحث گسترش عفاف و حجاب نيز مورد توجه است، ادامه داد: توجه به مسئله عفاف و حجاب از دغدغه‌هاي جدي رهبر معظم انقلاب اسلامي است و بايد تلاش کنيم که مصوبات که در اين زمينه وجود دارد اجرايي شود و اگر اين مصوبات توسط دولت‌ها اجرايي مي‌شد در حال حاضر با چالش حجاب در برخي مواقع مواجه نبوديم.

اين مسئول با اشاره به اهميت توجه به مسئله حقوق شهروندي در کشور گفت: توجه به مردم و خواسته‌هاي مردم در دوران امام راحل و نيز در حال حاضر توسط رهبر معظم انقلاب به کرات تذکر داده مي‌شود.

معاون قائم‌مقام وزير کشور در امور اجتماعي بيان کرد: در صيانت از حقوق شهروندي به دنبال احيا حقوق مردم است و در استان‌هاي سراسر کشور نيز برنامه‌هاي متعددي در اين زمينه در دستور کار داريم.

وي با اعلام اينکه برنامه آموزشي همگاني نيز به صورت جدي بايد پيگيري شود، خاطرنشان کرد: برنامه‌ريزي براي کاهش تخلفات اداري نيز بايد در دستور کار قرار گيرد و تعدادي ادارات در اين زمينه نيز پيگير و فعال بودند.

اين مسئول ادامه داد: با توسعه دولت الکترونيک به سمت کيفي‌سازي و افزايش خدمات در سطح ادارات باشيم، روان‌سازي مقررات نيز در برنامه کاري ادارات قرار گيرد و ستاد صيانت به‌دنبال جلب رضايت‌مندي حقوق شهروندان است.

ملازاده با اعلام اينکه مسئله ترويج عفاف و حجاب نيز به صورت جدي بايد پيگيري شود، افزود: اگر مصوبه قانوني که در زمينه عفاف و حجاب در کشور وجود دارد، تاکنون اجرا مي‌شد وضعيت حجاب به شکل امروزي در جامعه وجود نداشت.

وي با بيان اينکه قانون عفاف و حجاب براي دستگاه ابلاغ شد، خاطرنشان کرد: وظايف بيست‌و‌چهار‌گانه براي دستگاه‌ها در اين مصوبه مشخص است که نياز است متوليان در اين زمينه دستورات ابلاغي را اجرايي کنند.

اين مسئول خواستار بازنگري در برخي از برنامه‌هاي مهدهاي کودک شد و گفت: برخي برنامه‌هاي که در مهدهاي اجرا مي‌شود متناسب با نيازهاي جامعه نيست.

معاون قائم‌مقام وزير کشور در امور اجتماعي خاطرنشان کرد: حجاب در 95 درصد ادارات کشور به خوبي انجام مي‌شود، مشکلاتي در بخش خصوصي داريم که نياز داريم به مسئولان مربوطه تذکراتي قانوني داده شود.

وي به مشکلاتي که در بحث حجاب در برخي موسسات دولتي وجود دارد اشاره کرد و گفت: برخي از متوليان بانک‌ها در پاسخ به تذکرات به کم شدن مشتريان خود اشاره مي‌کنند که اين موضوع مورد اعتراض جدي ما قرار گرفت به اين دليل که مردم در بخش خصوصي و موسسات به‌دنبال رفع مشکلات و تنگناهاي مالي هستند که از طريق گلوگاهي که در بخش دولتي داريم نياز است در صدور مجوز براي اين بخش‌ها دقت نظر انجام شود.

نظرات بینندگان

  • | |

    قبول کنید هیچ چیز به زور نمیشود , مخصوصا مسایل عقیدتی, و شما با تحمیل عقاید خود بر مردم عملا به عقاید آنها بی حرمتی میکنید

ارسال نظر