صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 4

نقشه بمباران تاسیسات هسته‌ای ایران به مشکل خورد +تصویر

حتی این بمب های عظیم رسوخ کننده که مخصوصا برای هدف قرار دادن اهدافی در اعماق زمین طراحی شده اند، ممکن است که با خطا روبر شده و ممکن است که دقت لازم را نداشته باشند و نتوانند باعث از بین رفتن کامل برنامه هسته ای ایران بشود.

کد خبر: 34048

پایگاه تحلیلی "بیزینس اینسایدر" (Businessinsider) در مقاله ای با عنوان "نقشه شماره دو برای ایران به مشکل خورد" نوشت: «مذاکرات هسته ای در حال انجام است و دو طرف توافق کرده اند که با وجود عبور از ضرب الاجل 30 ژوئن، باز هم به مذاکرات ادامه دهند.» 

 

بیزینس اینسایدر در ادامه نوشت: «در صورت شکست مذاکرات هسته ای، تهران سریعا به دنبال سلاح اتمی خواهد رفت و پیش از این نیز آمریکا سیگنال هایی را در مورد آمادگی خود برای حمله به تاسیسات هسته ای ایران، ارسال کرده است.

 

این نقشه شماره دو آمریکا است که با بمب های غول پیکر 30 هزار پوندی خود به تاسیسات هسته ای ایران که در زیر زمین مستقر است، حمله کند.

 

 

اما باید گفت، حتی این بمب های عظیم رسوخ کننده که مخصوصا برای هدف قرار دادن اهدافی در اعماق زمین طراحی شده اند، ممکن است که با خطا روبرو شده و ممکن است که دقت لازم را نداشته باشند و نتوانند باعث از بین رفتن کامل برنامه هسته ای ایران بشوند.»

این پایگاه تحلیلی در ادامه افزود: «در نهایت باید گفت هر گونه بمباران علیه اهداف هسته ای ایران می تواند با دو مشکل بزرگ روبرو شود، ابتدا اینکه بر فرض اینکه بمب های عظیم بتوانند اهداف را از بین ببرند اما این بمب ها هرگز نمی توانند دانش هسته ای ایران را نابود کنند.

 

هر گونه حمله به تاسیسات هسته ای ایران تنها می تواند در نهایت موجب به عقب رفتن 4 ساله برنامه هسته ای ایران شود.»

 

 

بیزینس اینسایدر در ادامه افزود: «مشکل دوم این است که نقشه شماره دو به طور کامل نمی تواند اطمینان ایجاد کند که این نوع بمب ها بتوانند به طور کامل برنامه هسته ای ایران را نابود کنند.

 

هر چند که این بمب های نفوذ پذیر عظیم، می توانند تا 200 پا در زمین و تا 60 پا در بتن های مقاوم نفوذ کنند، اما هیچ تضمینی مبنی بر اینکه این عملیات موفقت آمیز باشد، نیست.

باید گفت انجام عملیات کامل از بین رفتن تاسیسات هسته ای ایران، نیازمند حمله چند سال متوالی به همراه اطلاعات دقیق از تاسیسات ایران و سایت های جدید این کشور است.

 

 

این پایگاه آمریکایی در پایان تاکید می کند که «نابودی کامل برنامه هسته ای ایران غیرممکن است و با وجود حمله، ایران توانایی و دانش هسته ای و از همه مهمتر تجربه هسته ای را دارد و می تواند دوباره شروع کند.» و می افزاید: «از طرفی باید گفت ایران تجهیزات نظامی خود را پیشرفته کرده و دسترسی هواپیماهای آمریکایی به سایت های ایران با وجود پراکندگی آنها نیز سخت است.»

جام

نظرات بینندگان

 • melat

  | |

  انشاء اله که قبل از پرواز همشون درمحل بترکن و دود شوند

 • مقدم

  | |

  شتر در خواب بیند پنبه دانه گهی لف لف کند گه دانه دانه

 • حمید

  | |

  چه غلط ها : من فکر میکنم ایران را نشناختن و با کشورهای منطقه اشتباه گرفتن امتحان کنند تا پاسخ کوبنده رزمندگان ایران را ببیند و شاید شروع کنند باشند و تمام کننده نخواهند بود تا رهبری قدرتمند و آگاه هست و پیروهایی مانند ایرانی ها داریم هیچ کشوری نمی توانند از این غلط ها بکند زنده باد رهبری زنده باد ملت ایران زنده باد رزمندگان اسلام . مرگ بر امریکا و اسرائیل

 • رحیمی

  | |

  امریکا گ... میخوره به ایران حمله نظامی کنه.

ارسال نظر