صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

تابش: سفر هاشمي به عربستان در شرايط کنوني به مصلحت نيست

من نگفته‌ام که آقاي هاشمي به عربستان مي‌رود بلکه گفتم تقاضاهايي از سوي مراجع و روحانيون براي سفر آقاي «هاشمي» به عربستان جهت بررسي کاهش قيمت نفت وجود دارد. البته اين تقاضا زماني بود که ملک عبدالله وضعيت سلامتي متفاوتي داشت اما اکنون شرايط فرق کرده است.

کد خبر: 3400

تسنيم / نماينده مردم اردکان با بيان اينکه "من نگفتم هاشمي به عربستان مي‌‌رود"، گفت: نظر شخصي من اين است که با توجه به مواضع کنوني عربستان و تلاشي که اين کشور براي عرضه بيشتر نفت و کاهش قيمت نفت انجام مي‌دهد، انجام اين سفر به مصلحت نيست.

محمد رضا تابش نماينده مردم اردکان در مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با تسنيم در پاسخ به سؤالي درباره خبري که برخي رسانه‌ها به نقل از او درباره سفر آيت‌الله هاشمي رفسنجاني به عربستان منتشر کرده‌اند، گفت: من نگفته‌ام که آقاي هاشمي به عربستان مي‌رود بلکه گفتم تقاضاهايي از سوي مراجع و روحانيون براي سفر آقاي هاشمي به عربستان جهت بررسي کاهش قيمت نفت وجود دارد. البته اين تقاضا زماني بود که ملک عبدالله وضعيت سلامتي متفاوتي داشت اما اکنون شرايط فرق کرده است.

وي با بيان اينکه سفر هاشمي رفسنجاني بايد به تشخيص دستگاه ديپلماسي برسد، افزود: دستگاه ديپلماسي بايد رصد کند و خود عربستان هم بايد عاقلانه تر عمل کند و اگر با شرايط موافقت شد و وزارت خارجه تشخيص داد، انجام اين سفر مي‌تواند با توجه سوابقي که آقاي هاشمي در دوران رياست‌جمهوري داشته و جايگاهي که در نزد حکام عربستان دارد، خوب باشد.

نماينده مردم اردکان در ادامه گفت: نظر شخصي من اين است که با توجه به مواضع کنوني عربستان و تلاشي که اين کشور براي عرضه بيشتر نفت و کاهش قيمت نفت انجام مي‌دهد، انجام اين سفر خيلي به مصلحت نيست.

نظرات بینندگان

ارسال نظر