صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

/ مي خواهند بين اصولگرايان اختلاف ايجاد کنند

علم‌الهدي: احمدي نژاد تمام شد!

عضو مجلس خبرگان رهبري درباره برنامه اصولگرايان با جريان احمدي‌نژاد گفت: آقاي احمدي‌نژاد يک نفري بود که تمام شد و آقاي احمدي‌نژاد يک جريان محسوب نمي‌شود؛ او در مقابل ولايت فقيه ايستاد و سقوط کرد.

کد خبر: 3396

عضو مجلس خبرگان رهبري درباره برنامه اصولگرايان با جريان احمدي‌نژاد گفت: آقاي احمدي‌نژاد يک نفري بود که تمام شد و آقاي احمدي‌نژاد يک جريان محسوب نمي‌شود؛ او در مقابل ولايت فقيه ايستاد و سقوط کرد.

به گزارش فارس، آيت‌الله سيد احمد علم‌الهدي عضو مجلس خبرگان رهبري در حاشيه همايش همگرايي اصولگرايان در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در خصوص تلاش جريان نفوذي جهت حاشيه‌سازي براي دولت اظهارداشت: برخي افراد که در فتنه 88 دچار مرگ سياسي شدند اين دولت را براي تجديد حيات سياسي خود ابزار کرده‌اند.

آيت‌الله علم‌الهدي بر همين اساس تاکيد کرد: شخص رئيس دولت و دولتمردان بايد روي اين مسئله فکر کنند و گُرده خود را زير قدم‌هاي اين جريان‌ها ندهند.

عضو مجلس خبرگان رهبري در ادامه با بيان اينکه جريان خبرگان يک جريان کاملاً ديني است که به مباني اعتقادي مردم وابستگي دارد، افزود: اين جريان در يک عرصه سياسي قابل تنظيم نيست و افراد اگر بخواهند در عرصه سياسي جريان ديني وابسته به مردم را به بازي بگيرند در واقع دين مردم را به بازي گرفته‌اند.

وي در خصوص همه پرسي که از سوي رئيس جمهور مطرح شده است، اظهارداشت: اين همه پرسي را يک بار بني‌صدر مطرح کرد و بايد از اين تعابير تکراري خودداري کرد.

آيت‌الله علم‌الهدي درباره همه‌پرسي که اخيراً از سوي رئيس جمهور مطرح شده است، گفت: رئيس جمهور بايد از حرف‌هايي که مردم از آنها خاطره سوء و مغرضانه دارند خودداري کند، همه پرسي تقنيني دست مجلس است و به راي اکثريت نمايندگان نياز دارد از اين رو نمي‌توان اين مسئله را در برابر نهادهاي قانوني نظام علم کرد.

امام جمعه مشهد درباره احياي حزب منحله مشارکت در قالب حزب اتحاد ملت ايران تصريح کرد: اينها در سطح تجديد حيات سياسي خود قرار دارند چرا که دچار مرگ سياسي شده بودند لذا مي‌خواهند خود را در پوسته جديد جاي دهند و حيات گذشته خود را تجديد کنند.

وي تاکيد کرد: مردم‌سالاري و آزادي نظام ايجاب مي‌کند که با اين مسائل برخورد اجرايي نشود اما افرادي که در فيلترهاي مديريت نظام تصميم‌گير هستند بايد حواسشان جمع باشد که اگر گرگ لباس ميش پوشيد او را اشتباه نگيرند.

آيت‌الله علم‌الهدي درباره اظهارنظر برخي از اصلاح طلبان براي همگرايي با اصولگرايان گفت: تقسيم‌بندي اصولگرايان به عنوان معتدل و غيرمعتدل خط کشي‌اي است که مي‌خواهند با مطرح کردن آن بين اصولگرايان ايجاد اختلاف کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبري درباره حرکت جبهه پايداري تصريح کرد: جبهه پايداري يک تشکل اصولگرايي است و نبايد خود را از يکديگر جدا کنيم.

وي درباره برنامه اصولگرايان با جريان احمدي‌نژاد خاطرنشان کرد: آقاي احمدي‌نژاد يک نفري بود که تمام شد و آقاي احمدي‌نژاد يک جريان محسوب نمي‌شود؛ او در مقابل ولايت فقيه ايستاد و سقوط کرد.

آيت‌الله علم‌الهدي در خصوص تبعيض قائل نشدن قوه قضاييه در برخورد با مهدي هاشمي، اظهارداشت: هر نوع تبعيضي در دستگاه قضايي خلاف عدل است و عدل قضايي ايجاب مي‌کند که هيچ تبعيضي وجود نداشته باشد ولو آن فرد در رأس کشور باشد.

عضو مجلس خبرگان رهبري درباره آيت‌الله مصباح نيز گفت: شخصيت آيت‌الله مصباح يک فرد فرزانه و مخلص و ايثارگري است که به تعبير مقام معظم رهبري خلاء شهيد مطهري و مرحوم علامه طباطبائي را پر مي‌کند؛ کسي که جايگاهش در نظام و انقلاب تا اين حد بالا است طبيعي است که مصالح جامعه که اصل وحدت است را حفظ مي‌کند اما اينکه آن جريان (پايداري) چقدر به فرمان آيت‌الله مصباح باشد، مهم است.

وي در پايان تاکيد کرد: وحدت تنها راه علاج قضيه است و همه بايد به اين نکته توجه کنيم.

نظرات بینندگان

ارسال نظر