صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

سرمقاله حمايت/ داعش و تشيع انگليسي

کد خبر: 3373

«داعش و تشيع انگليسي» عنوان يادداشت روز روزنامه حمايت به قلم دکتر سيدهادي سيد افقهي است که مي‌توانيد آن را در ادامه بخوانيد:

از ديرباز در بين مورخان، در تعيين تاريخ دقيق سالروز ولادت نبيّ مکرم اسلام اختلاف وجود داشت و مي رفت تا اين مسئله طبيعي تبديل به تهديدي خطرناک گردد. از آنجا که ذکاوت و ديد الهي بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران همواره تهديدات فراروي جهان اسلام را به فرصت تبديل مي کرد، اين هفته اختلافي بين سالروز ميلاد شيعي و سني پيامبر اعظم(ع) را تحت عنوان وحدت اسلامي نامگذاري کردند تا امت اسلامي از برکات آن بهره مند گردند.هرچندبرخي قائلند که اساساً وحدت امکان پذير نيست چون اختلافات به قدري عميق است که نمي توان دم از وحدت زد، حضرت امام(ره) در تفسير هفته وحدت مي فرمودند: منظور اين نيست که سني از مذهب خود دست بردارد و يا بالعکس. از مضمون کلام ايشان چنين بر مي آيد که مساحت هاي مشترک اعتقادي و فکري بايد مورد تاکيد قرار گيرد و براي مقابله با دشمن خون آشام، مستکبر و خودکامه که در قالب استکبار جهاني، صهيونيسم و وهابيت رخ نمايانده است، لاجرم بايد اختلافات به کناري گذاشته شده و بر اهداف مشترک متحد شويم. سوالي که در اين ميان مطرح است، اين است که مکانيزم اجرايي وحدت، چگونه بايد پياده شود؟مکانيزم وحدت بر پايه دو ستون استوار است. اول، وحدت در تاکتيک و دوم، وحدت در استراتژي يا مسير. وحدت در تاکتيک يعني توحيد کلمه، بدين مفهوم که ادبيات، موضع‌گيري‌ها و مشترکات خود را به سمت يگانگي و به محور توحيد سوق دهيم و بر مسائل اختلافي انگشت نگذاريم. به عبارت ديگر، بر آنچه که ما را موحد مي کند و به توحيد حقيقي مي رساند تاکيد شود. پس در مرحله تاکتيک يا ابزار و بسترسازي، نيازمند ادبيات مشترک و همگرا همه مسلمين هستيم، گرچه مي دانيم اختلافاتي وجود دارد و نمي توان از آنها عبور کرد اما در حال حاضر، تکيه بر اختلافات نه تنها مشکلي را حل نمي کند بلکه باعث سوء استفاده دشمن از اين مشاجرات خواهد شد. اما متاسفانه امروز در توطئه اي هدايت شده از سوي دشمنان داخلي و خارجي جهان اسلام، شاهديم که 57 شبکه وهابي در حال هجمه روزانه به مقدسات شيعه هستند و در مقابل، شيعيان انگليسي از لندن و لس‌آنجلس 17 شبکه از استکبار هديه گرفته اند تا به نمادها و مقدسات اهل سنت فحاشي کنند.
در مرحله استراتژي، دستور کار، وحدت سرنوشت است؛ لازمه عملي شدن کلمه توحيد به معناي واقعي، مجهز بودن به فنّ دوست شناسي و دشمن شناسي است. اگر اين دو مقوله به نحو شايسته کندوکاو نشود و دوست از دشمن متمايز نگردد، امکان ندارد که وحدت مسير و وحدت سرنوشت محقق گردد. بنابراين بايد در جغرافيا و تاريخ اسلامي سير نمود تا ببينيم واقعاً چه عواملي پس از رحلت حضرت رسول(ص) و غيب کبراي حضرت مهدي(ص) تا به امروز مانع از وحدت اسلام و باعث تفرقه ميان فرقه هاي مسلمين گرديده است. اين روند همان دشمن شناسي و آسيب شناسي است که هم ناظر به بررسي عوامل داخلي مرتبط با بدنه امت اسلامي و هم عوامل خارجي است که بر آتش تفرقه ها دامن زده و آن را گسترش دادند.در ميان اهل سنت، دوستداران و عاشقان اهل بيت فراوانند و تنها يک فرقه هستند که به آنان ناصبي مي گويند. ناصبي ها با اهل تسنن بسيار متفاوتند. متاسفانه برخي شبکه هاي وابسته به تشيع انگليسي، اهل تسنن را هم وزن ناصبي ها معرفي مي کنند. در حالي که اهل سنت، حضرت علي(ع) را خليفه چهارم مي دانند و به تعبير رهبر انقلاب در کتاب انسان 250 ساله، خلافت امام علي(ع) نه تنها مانع وحدت نيست بلکه عامل اتحاداست زيرا هر دو دسته، ايشان را به عنوان خليفه رسول الله مي شناسند. شيعيان بلافاصله پس از رسول اکرم(ص)، عليّ امير را خليفه مي دانند و اهل تسنن پس از 25 سال اما نتيجه يکي و در نتيجه اين موضوع باعث وحدت است نه اختلاف.نکته ديگر اينکه بايد حساب سلفي هاي تکفيري را از حساب اهل سنت دوستدار آل الله که خونشان در مراحل مختلف انقلاب با خون جوانان شيعي ممزوج و آميخته شد، جدا کرد. اين يک عوامفريبي و دروغ استراتژيک بزرگ است که آنچه که امروز در منطقه در حال رخ دادن است، جنگ شيعه و سني است. اگر واقعاً اين يک نزاع مذهبي است، چگونه است که اکثر تلفات آن را برادران اهل سنت مي دهند؟ روزي نيست که اخبار دهشتناک از گروه آدمخوار و متوحش داعش به گوشمان نرسد. ذبح و تيرباران دسته جمعي جوانان اهل سنت عراقي و سوري و کشتار عشاير سني الجبور، آل نمر و شعيطات به دست تکفيري ها تنها نمايي کوچک از جنايات آنان عليه برادران اهل سنت است. فتواي آيت الله سيستاني مبني بر کفايي بودن واجب نبرد عليه تکفيري، آيا براي نجات اهل سنت بود يا شيعيان ؟ پاسخ روشن است، اهل تسنن. حوزه تسلط داعش به مناطق شيعي نشين عراق نرسيد و حضور آنان به موصل، الرمادي، دياله، تکريت و ساير مناطق سني نشين محدود گرديد. نشانه ديگر دعواي باطل کشتار سني ها توسط شيعيان از آنجا هويداست که اعزام يک و نيم ميليون جوان سني و شيعي در کنار ارتش رسمي عراق، تنها به منظور نجات اهل سنت عراق بوده است. بذر فتنه اي که «مستر همفر» جاسوس انگليسي در خاطرات خود از آن ياد کرده است اکنون به ثمر نشسته و استکبار جهاني، با بستر سازي براي تشديد اختلافات طبيعي سني و شيعه، در حال چيدن ميوه نحس آن از شجره ملعونه تفرقه و اختلاف است. طرفه آنکه، اکنون هفته وحدت با هدف ريل گذاري جديد به سمت ايستگاه تعالي، بيداري اسلامي و سرنگوني عرش طواغيت شيخ نشين منطقه که آخرين نقشه آنان جنگ نفتي است، معرفي و پرده برداري شد تا قطار امت اسلام به سمت مدينه فاضله حرکت کند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر