صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

تيراندازي و درگيري مجدد درجنوب پاريس

به نقل از رويترز، يک منبع در پليس فرانسه اعلام کرد که درگيري تازه‌اي در مناطق جنوبي پاريس رخ داده که در جريان آن يک افسر پليس فرانسه زخمي شده است. اما ارتباط اين درگيري با حادثه ديروز حمله به دفتر مجله «چارلي ابدو» در پاريس هنوز تاييد نشده است.

کد خبر: 3365

منابع خبري از درگيري و تيراندازي مجدد در مناطق جنوبي پاريس و زخمي شدن يک پليس فرانسوي خبر مي‌دهند.

به نقل از رويترز، يک منبع در پليس فرانسه اعلام کرد که درگيري تازه‌اي در مناطق جنوبي پاريس رخ داده که در جريان آن يک افسر پليس فرانسه زخمي شده است.

اما ارتباط اين درگيري با حادثه ديروز حمله به دفتر مجله «چارلي ابدو» در پاريس هنوز تاييد نشده است.

روز چهارشنبه دو فرد مسلح پس از ورود به ساختمان هفته‌نامي فکاهي "چارلي‌ابدو" در فرانسه شروع به تيراندازي به سمت حاضرين کردند. در جريان اين حمله 12 نفر کشته و 10 نفر نيز زخمي
شده‌اند. وضعيت جسماني 4 نفر از مجروحين وخيم گزارش شده است.

در پي اين حمله مدارس دولتي تعطيل شد و فرانسه هشدار امنيتي تروريسم را به بالاترين حد ارتقا داد.

بر اساس گزارش‌ها 4 کاريکاتوريست و نيز سردبير نشريه در بين کشته شده‌ها هستند.

اما امروز پنجشنبه «سلم حميد مراد» (18 ساله) يکي از مظنونان حمله ديروز به مجله چارلي ابدو در پاريس است، خود را تسليم پليس کرد.
دو مظنون ديگر اين حادثه که دو برادر الجزايري تبار به نام‌هاي «سعيد کواشي» (34 ساله) و «شريف کواشي» (32 ساله) هستند، همچنان فراري هستند. اين دو مظنون تابعيت فرانسوي دارند.

يک منبع آگاه از اين پرونده اعلام کرد شماري از نزديکان اين دو مظنون فراري، چهارشنبه شب بازداشت شدند.

پليس فرانسه با انتشار عکس‌هاي اين دو برادر تحت تعقيب در اينترنت، تصريح کرد عمليات تعقيب آنها همچنان ادامه دارد و مردم اطلاعات خود را درخصوص اين مظنونان در اختيار پليس قرار دهند.

مرکز پليس در پاريس هشدار داد شريف و سعيد «احتمالا مسلح و خطرناک هستند».

براساس اين گزارش، پليس فرانسه، پنجشنبه با اعلام اسامي مظنونان به حمله به مجله چارلي ابدو، تصريح کرد يکي از اين مظنونان به نام شريف در سال 2008 به اتهام جذب شورشيان و اعزام آنها به عراق به 18 ماه زندان محکوم شده بود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر