صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

دست رد جليلي به سينه جبهه پايداري !؟

به هرحال آنطور که گفته مي شود اعضاي ارشد جبهه پايداري در اين تصميم خود آنچنان مصمم هستند که حتي باوجود پاسخ رد سعيد جليلي به آيت الله مصباح متوسل شدند تا بلکه باپادرمياني ايشان بتوانند رضايت سعيد جليلي را براي ورود به رقابتي ديگر به دست آورند.

کد خبر: 3291

انتشار مطالب خبري و تحليلي که از رسانه‌هاي داخلي و خارجي منتشر ميشود نفيا و اثباتا به معناي تاييد محتواي آن توسط زمان نيست و صرفا براي اطلاع مخاطبان از فضاي رسانه‌اي در کشور بازنشر مي‌شود.

-------------------------------------------------------------------------------------------
خبرگزاری آریا : اگرچه به باور بسياري از سياسيون ورود به بحث انتخابات مجلس دهم از حالا زود به نظر مي رسد اما زمزمه هايي که از محافل و هم نشيني گروهها و احزاب سياسي شنيده مي شود از عزم جدي آنها براي تصاحب اکثريت کرسي هاي پارلمان دهم حکايت دارد.
درتازه ترين اخبار نقل شده آمده است که "سعيد جليلي "کانديداي جبهه پايداري در انتخابات رياست جمهوري يازدهم، اين بار براي رسيدن به صندلي رياست مجلس دهم خيز برداشته است.جبهه پايداري که در سالهاي اخير رابطه خوبي با علي لاريجاني نداشته گويا قصد دارد با حمايت از سعيد جليلي، مجلس را به قبضه خود در آورد .
اين جبهه که ازحالا برنامه ريزي براي انتخابات رياست جمهوري 96را در دستور کارقرار داده درتلاش است با کانديداتوري سعيد جليلي از قم ،در ابتداي کار علي لاريجاني را از صفحه بهارستان محو کند.پس از اين اقدام قطعا با در اختيار گرفتن مجلس دهم و برنامه ريزي براي مقابله با دولت روحاني به آن مي انديشد که کليد ساختمان پاستور را در اختيار مهره اصلي خود قرار دهد.
به هرحال آنطور که گفته مي شود اعضاي ارشد جبهه پايداري در اين تصميم خود آنچنان مصمم هستند که حتي باوجود پاسخ رد سعيد جليلي به آيت الله مصباح متوسل شدند تا بلکه باپادرمياني ايشان بتوانند رضايت سعيد جليلي را براي ورود به رقابتي ديگر به دست آورند.
اين درحالي است که تحليل هاي متفاوتي درباره اين استراتژي پايداري ها مطرح است.

احمدي نژاد و سعيد جليلي نمي توانند جاي لاريجاني را بگيرند
دراين ميان منصور حقيقت پور،نائب رييس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري آريا درباره تلاش جبهه پايداري براي حضور سعيد جليلي در مجلس دهم ،مي گويد:بنده بعيد مي دانم جرياني مثل جبهه پايداري بتواند در مجلس قالب شود البته بايد صبر کرد و منتظر نتيجه انتخابات بود.
نماينده مردم اردبيل همچنين درباره رقابت احمدي نژاد با علي لاريجاني در انتخابات مجلس دهم ،تاکيد مي کند:به نظر من آقاي احمدي نژاد در صحنه سياسي کشور يک فرد رفوزه است بنابراين استفاده از چنين فردي خرج ،هزينه و زمان زيادي مي برد.
وي ادامه داد:آقاي احمدي نژاد هيچ اقبالي براي رييس مجلس شدن ندارد چراکه ايشان خودش رامقيد به قانون نمي داند.

سعيد جليلي با لاريجاني رقابت نمي کند
وحيد فياضي،عضو فراکسيون اصولگرايان مجلس شوراي اسلامي هم در گفتگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري آريا مي گويد:بعيد مي دانم آقاي جليلي قصد رقابت با آقاي لاريجاني را داشته باشد .
وي افزود:ازآنجايي که آقاي جليلي فرد مستقلي است شايد در چارچوب جبهه پايداري جاي نگيرد بنابراين من بعيد مي دانم چنين اتفاقي رخ دهد و ايشان به عنوان کانديداي جبهه پايداري در انتخابات مجلس حضور پيدا کند.
نماينده مردم محمود آباد اظهار داشت:آقاي لاريجاني همچنان بالاترين شانس را براي رياست مجلس دهم دارد البته اين مساله به حوزه انتخابيه کانديداها نيز دارد يعني اگر کانديداها از حوزه هاي انتخابيه پراکنده کانديدا شوند بيشتر شانس ورود به مجلس دهم را دارند ضمن اينکه آقاي سعيد جليلي چنين شانسي را دارد.

سعيد جليلي براي رياست مجلس دهم شانس چنداني ندارد
در همين حال ابراهيم نکو،عضو فراکسيون رهروان ولايت مجلس شوراي اسلامي در گفتگوبا خبرنگار پارلماني خبرگزاري آريا مي گويد:ازآنجايي که جبهه پايداري در مجلس نمايندگان زيادي ندارند بنابراين نمي توانند درانتخابات آينده به تنهايي موفقيتي به دست آورند درواقع اين جبهه شايد تنها درصورت ائتلاف با طيف ديگر بتواند کاري انجام دهد درغيراينصورت جبهه پايداري وزني ندارد.
وي تاکيد مي کند:اين احتمال وجود دارد که جبهه پايداري با ائتلاف بتواند موج جديدي در جامعه ايجاد کند چراکه اصولگرايان هم به اين جبهه تمايل دارند.
اين نماينده مجلس درباره ائتلاف اصولگرايان و جبهه پايداري بر سر رياست سعيد جليلي در مجلس دهم،اظهار داشت:بعيد است اصولگرايان درباره رياست سعيد جليلي بر مجلس دهم با جبهه پايداري به تفاهم برسند البته چنانچه اين جبهه شرايط اصولگرايان را بپذيرند ممکن است چنين اجماعي صورت گيرد.
نکو گفت:ازآنجايي که تاحالا براي رياست مجلس آقاي حداد عادل در بين اصولگرايان گزينه برتر بوده است بنابراين تفاهم اين طيف با جبهه پايداري برسر رياست سعيد جليلي مقداري دشوار خواهد بود .

معتدلين اصلاح طلب و اصولگرا براي ائتلاف به نظر مشترک رسيده اند
اما اسماعيل جليلي،عضو شوراي مرکزي فراکسيون رهروان ولايت مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري آريا مي گويد:ازآنجايي که مشخص نيست شرايط سياسي کشور به کدام سمت وسو مي رود بنابراين در حال حاضر پرداختن به اين موضوعات و مناقشات زوداست.
وي درباره ائتلاف اصولگرايان معتدل واصلاح طلبان،افزود:درسپر سياسي ما هر اتفاقي ممکن است رخ دهد .درحوزه سياسي رويه اعتدال دامنه گسترده اي را دربرمي گيرد .درواقع از آنجايي که اعتدال مبتني بر تامين منافع ملي است تاحدود زيادي معتدلين تلاش مي کنند به هم نزديک شوند .
نماينده مردم مسجد سليمان اظهار داشت:در انتخابات آينده گرايش به اعتداليون برگ برنده اکثريت جامعه خواهد بود به طوري که درهردو جناح معتدلين به هم نزديک شوند.
جليلي تاکيد مي کند:امکان ائتلاف و يکي شدن معتدلين هردوجناح بيشتر وجود دارد و عقلاي هردو طيف تقريبا به اين نظر مشترک رسيده اند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر