صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

دلايل تغييرنام معاونت سياسي ازنظر جبلي

«پيمان جبلي» معاون خبر صدا و سيما گفت: از همه ظرفيت هاي موجود و قابل استفاده براي اعتلا و ارتقا جايگاه رسانه اي صدا و سيما استفاده خواهيم کرد.

کد خبر: 3264

ايرنا / «پيمان جبلي» معاون خبر صدا و سيما گفت: از همه ظرفيت هاي موجود و قابل استفاده براي اعتلا و ارتقا جايگاه رسانه اي صدا و سيما استفاده خواهيم کرد.

معاون جديد رييس سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار سياسي ايرنا در پاسخ به سوالي درباره جايگاه صدا و سيما در دوره جديد افزود: صدا و سيما و واحد مرکزي خبر بايد به جايگاه واقعي خود برسند و در اين راه از همه ظرفيت ها استفاده کرده و تمام تلاش خود را بکار خواهيم بست.

جبلي در پاسخ به سوالي درباره تعامل صدا و سيما در دوره جديد با ساير رسانه ها گفت: صدا و سيما به ويژه واحد مرکزي خبر در راستاي توليد اخبار با دقت، سرعت و جامعيت در راستاي وظايف حرفه اي خود تلاش خواهد کرد و از همه ظرفيت ها چه در داخل صدا و سيما و چه خارج از آن استفاده خواهيم کرد.

وي در پاسخ به سوالي درباره تغيير نام معاونت سياسي صدا و سيما به معاونت خبر اظهار داشت: اصول حاکم بر بخش هاي خبري صدا و سيما اصول حرفه اي خبر است و آنچه بر بخش هاي مختلف خبري صدا و سيما حاکم خواهد بود، اصول حرفه اي خبر است و رسالت ما نيز فراتر از همه معيارها، توليد حرفه اي خبر خواهد بود.

معاون خبر صدا و سيما در پاسخ به سوالي درباره نحوه تعامل صدا و سيما در دوره جديد با دولت يازدهم و نيز درباره برخي بخش هاي خبري که با انتقاداتي همراه است، گفت: ملاک ها اصول 12 گانه اي همچون روز آمدي، حرفه اي گرايي، نوآوري در ساختار و محتواي خبر خواهد بود که در حکم صادره نيز بيان شده است .

وي تاکيد کرد کرد: اصول حرفه اي و اخلاق سياسي، ملاک کار در حوزه خبر در دوره جديد رياست صدا و سيما است.

محمد سرافراز رييس سازمان صداوسيماي جمهوري اسلامي روز سه شنبه با صدور حکمي، پيمان جبلي را به معاونت خبر سازمان صدا و سيما منصوب کرد.

سرافراز در اين حکم، جبلي را به توجه به موضوعاتي چون اطلاع رساني دقيق و روزآمد و جامع، افزايش کمي و کيفي ضريب نفوذ رسانه در ميان آحاد مردم، افزايش سرعت و دقت و صحت در توليد و پخش خبر، صيانت از اعتبار رسانه ملي، رعايت بي طرفي، انعکاس مناسب خدمات نظام و عملکرد قواي سه گانه و اهتمام به خبرنگاران آزاد و شهروند توصيه کرده است.

در بخشي از حکم جبلي آمده است: نظر به مراتب تعهد، توانمندي ها و سوابق مفيد و موثر جناب عالي و با توجه به تغييرات جديد ساختار سازمان و تبديل 'معاونت سياسي' به 'معاونت خبر ' به موجب اين حکم به عنوان معاون خبر سازمان منصوب مي شويد.

در اين حکم آمده است: توجه و اهتمام به توليد و توزيع اطلاعات و اخبار درست ، روزآمد و جامع متناسب با نياز و مصلحت آحاد جامعه، روزآمدي ، حرفه اي گرايي و نوآوري در ساختار و محتواي خبر با افزايش سرعت ، دقت و صحت در توليد و انعکاس اخبار، افزايش کمي و کيفي ضريب نفوذ رسانه ملي به عنوان رسانه مرجع در ميان آحاد ملت و نخبگان جامعه از جمله محورهاي مورد توجه رييس صداوسيما براي معاون خبر اين سازمان است .

همچنين جريان سازي فکري و سياسي درراستاي بصيرت افزايي و آگاهي بخشي عمومي، صيانت از اعتبار رسانه ملي با رعايت اصول و ارزش هاي ديني و انقلابي توام با بي طرفي و پرهيز از جانبداري از جرياني خاص، توجه ويژه به سرمايه انساني حوزه چابک سازي، آموزش و تربيت نيروي انساني متخصص و چند وجهي ، تحکيم و ارتقاء نقش رسانه ملي در بسيج عمومي و هدايت آحاد ملت به منظور پيشبرد سياست هاي کلان نظام، انعکاس خبري و مناسب خدمات نظام و عملکرد قواي سه گانه ، نهادهاي انقلابي و الگوي موفق در عرصه هاي مختلف در حکم انتصاب جبلي مورد تاکيد قرار گرفته است .

افزايش و ارتقاي سطح هم افزايي ميان بخش هاي مختلف حوزه ( باشگاه خبرنگاران جوان ، واحد مرکزي خبر ، اطلاعات و اخبار استان ها و .... ) به منظور ممانعت از همپوشاني و موازي کاري و کسب جايگاه «خبرگزاري تراز اول کشور »، اهتمام ويژه به خبرنگاران آزاد و شهروند / خبرنگار در داخل و خارج کشور در راستاي توسعه عرصه توليد و گسترش کسب خبر، - توليد و پخش گزارش هاي تحليلي ، تفسيري و مستند - گزارشي با هدف افزايش ضريب آگاهي آحاد جامعه ، استفاده بهينه از ظرفيت هاي فضاي مجازي و رسانه هاي نوين براي انتشار اخبار و اطلاع رساني از ديگر محورهاي مورد تاکيد رييس سازمان صداوسيما در حکم انتصاب وي است .

پيمان جبلي متولد 1345 در تهران و از کارکنان صدا و سيما استکه وي مدرک دکتري فرهنگ و ارتباطات خود را از دانشگاه امام صادق (ع) دريافت کرده و آخرين مسئوليت وي سفير ايران در کشور تونس بوده است .
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر