صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

نظر رئیس سابق CIA درمورد مذاکرات

ژنرال "مایکل هیدن" با طرح این ادعا که آمریکا از اثبات صلح آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای ایران عقب نشینی کرده است، این موضع را مایه نگرانی دانست.

کد خبر: 32523

باشگاه خبرنگاران: ژنرال "مایکل هیدن" با طرح این ادعا که آمریکا از اثبات صلح آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای ایران عقب نشینی کرده است، این موضع را مایه نگرانی دانست.

رئیس سابق آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، در گفتگو با شبکه تلویزیون کابلی ام اس ام بی سی اعلام کرد: دولت پیشتر اثبات صلح آمیز بودن کلیه فعالیت های هسته ای ایران را پیش شرط توافق جامع با این کشور اعلام کرده بود و عقب نشینی از این موضع مایه نگرانی است.

هیدن گفت:" وزیر خارجه [جان کری] گفت آنچه واقعاً اهمیت دارد چیزی است که در سند نهایی[توافق با ایران] می آید. درحقیقت سند نهایی چیزی است که اهمیت دارد. آنچه در آن موقع اهمیت پیدا خواهد کرد رفتار ایرانی ها برای پایبند بودن به سند نهایی است ."

هیدن درباره تحولات یک ماه گذشته در مذاکرات هسته ای گفت:"دو روز پیش وزیر امور خارجه  درباره ابعاد نظامی احتمالی برنامه هسته ای ایران و احتمال فعالیت های هسته ای نظامی ایران در گذشته سخن گفت. او گفت مساله فعالیت های هسته ای نظامی، که شاید ایران در گذشته انجام داده است، آن اندازه که برخی می گویند مهم نیست. او همچنین گفت لازم نیست صلح آمیز بودن همه فعالیت های هسته ای ایران پیش از امضای توافق به اثبات رسد."

هیدن افزود دولت آمریکا پیش تر به اثبات رسیدن صلح آمیز بودن کلیه فعالیت های هسته ای ایران را پیش از امضای توافق ضروری می دانست اما الان از این موضع عقب نشینی کرده است.

نظرات بینندگان

ارسال نظر