صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

دیدار عمار حکیم با امیر کویت + عکس

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق که به دعوت امیر کویت به این کشور سفر کرده با مقامات کویتی دیدار و گفتگو کرد.

کد خبر: 32489

سید عمار حکیم رئیس مجلس اعلای عراق روز گذشته با شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر کویت و شیخ مرزوق الغانم رئیس پارلمان کویت دیدار کرد.

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق که به دعوت امیر کویت به این کشور سفر کرده با شیخ صباح درباره روابط دوجانبه و اوضاع عراق و منطقه بحث و گفتگو کرد.

حکیم همچنین در نشستی مطبوعاتی با تاکید بر اینکه که هیچ کشوری در منطقه از خطر گروه تروریستی داعش در امان نیست، گفت: اگر این گروه تکفیری در عراق سرکوب نشود باید در دیگر پایتخت‌های عربی با آنها بجنگیم.

وی با اشاره به اینکه بر کسی پوشیده نیست که این گروه تروریستی در نقشه خود حمله به بسیاری از کشورهای منطقه را گنجانده است تاکید کرد: اگر ما در خاک عراق آنها را سرکوب نکنیم ناچاریم در آینده در دیگر پایتخت‌های عربی با این گروه تروریستی مبارزه کنیم.

رئیس مجلس اعلای عراق با بیان اینکه تجهیزات و مهمات کافی برای رویارویی با تروریست های تکفیری در اختیار نداریم، افزود: امیدواریم ائتلاف بین المللی در این زمینه جدیت بیشتری از خود نشان دهد زیرا اسلحه و مهماتی که در اختیار ارتش عراق قرار گرفته است برای مقابله با تجاوزگران متناسب نیست.

وی همچنین با ابراز تاسف از طرح برخی از شبکه‌های ماهواره‌ای برای ترویج تنش‌های مذهبی و فرقه‌ای، درمورد تلاش برخی رسانه‌های عربی برای تخریب چهره نیروهای مردمی گفت: این نیروها با کمال اخلاص همراه با برادران ارتشی خود و با سلاح و مهمات دولت و براساس طرح ها و دستورات رسمی، از خاک کشورشان دفاع می‌کنند.


.............
پایان پیام/

نظرات بینندگان

ارسال نظر