صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

طرح جدید عمان برای توقف جنگ در یمن

عمان طرح جدیدی برای آتش‌بس میان طرف‌های یمنی روی میز قرار داده که براساس آن در زای عقب نشینی از عدن، کنترل این شهر به جنوبی‌هایی که طرفدار عبد ربه هادی منصور نیستند، سپرده خواهد شد.

کد خبر: 32469

خبرگزاری فارس: دولت عمان در تلاش است طرح جدیدی را برای آتش بس در یمن روی میز قرار دهد و طرف‌های یمنی از جمله انصارالله و حراک جنوبی را دوباره پای میزه مذاکره بنشاند.

براساس گزارش المیادین، این طرح دو مرحله‌ای است که براساس آن حراک جنوبی و انصارالله به مناسبت ماه رمضان درگیری‌ها را متوقف و آتش‌بس برقرار کنند و در مقابل همزمان با عقب نشینی نیروهای ارتش و انصارالله از عدن، کنترل این شهر در اختیار نیروهای حراک جنوبی که طرفدار عبدربه هادی منصور نیستند قرار گیرد.

در مرحله دوم عمان در نظر دارد که نشستی بین المللی برای پایان دادن به درگیری‌ها در یمن را با حضور نمایندگانی از آمریکا، روسیه و اتحادیه اروپا در مسقط برگزار کند.

همچنین شب گذشته وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که میخائیل بوگدانف نماینده رئیس جمهور این کشور در امور خاورمیانه نشستی با سفیر عمان در مسکو برگزار کرده و آخرین تحولات درباره یمن را مورد بررسی قرار داده است.

همچنین نشستی‌ هم میان طرف‌های یمنی با میانجی‌گری روسیه همزمان با شکست مذاکرات ژنو با نظارت سازمان ملل در مسکو جریان دارد.

نظرات بینندگان

ارسال نظر