صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 1

هاشمي رفسنجاني: تبعيض بين قوميت‌هاي ايراني خيانت به مکتب اسلام است

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، تبعيض بين قوميت‌هاي ايراني را خيانت به مکتب اسلام و تشيع دانست و گفت: ايران براي همه ايرانيان و قوميت‌هاي ملي و مذهبي است و هيچ‌کس حق ندارد با تحريک و تبعيض، موجبات ناراحتي مردم را فراهم کند.

کد خبر: 3243

فارس / رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، تبعيض بين قوميت‌هاي ايراني را خيانت به مکتب اسلام و تشيع دانست و گفت: ايران براي همه ايرانيان و قوميت‌هاي ملي و مذهبي است و هيچ‌کس حق ندارد با تحريک و تبعيض، موجبات ناراحتي مردم را فراهم کند.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني صبح امروز در ديدار جمعي از فعالان سياسي، اجتماعي و فرهنگي استان خوزستان، با تبريک ميلاد حضرت محمد(ص) و امام صادق(ع)، تفرقه را آتشي در دامان مسلمانان دانست و گفت: شايد دشمنان اين آتش را روشن کرده‌اند، اما مي‌بينيم که بعضي از جاهلان در درون جوامع اسلامي، به اين آتش مي‌دمند.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با يادآوري و ابراز تأسف از اوضاعي که اين روزها در بعضي از کشورهاي اسلامي حاکم است، «فرِّق تسد» را نقشه و شعار استعمارگران براي استيلاي بر مسلمانان خواند و گفت: شرايط امروز حاکم بر مسلمانان، درست بر خلاف برنامه‌ها، گفتار و رفتار پيامبر اسلام است.

هاشمي رفسنجاني با اشاره به موقعيت جغرافيايي، منابع غني زيرزميني، آب‌هاي مناسب، اراضي بسيار مرغوب و بالاتر از همه مردم وفادار به انقلاب اسلامي، گفت: از سال‌هاي قبل از پيروزي انقلاب و بعدها، مخصوصاً در زمان جنگ نسبت به نقطه نقطه استان خوزستان آگاهي دارم و مي‌دانم که اين خطه، غرق در نعمت‌هاي خداوندي است.

وي زندگي مسالمت آميز اعراب و غير عرب‌ها در خوزستان را تابلويي از زندگي برادرانه ايرانيان دانست و گفت: سند وفاداري مردم خوزستان، شهداي آنان هستند که بر تارک تاريخ آنها مي‌درخشند.

هاشمي رفسنجاني با تأکيد بر حق مردم خوزستان براي برخورداري از زندگي مناسب، به طرح‌هاي دوران سازندگي در اين استان، مخصوصاً مهار آب‌ها اشاره کرد و گفت: مي‌دانستم که اگر نگذاريم آب و زمين خوزستان شور شود، مردم خوزستان با کار و کوشش،‌ کام خود و همه مردم ايران را شيرين مي‌کنند.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، تبعيض بين قوميت‌هاي متعدد ايراني را خيانت به مکتب اسلام، مذهب تشيع و ايران اسلامي دانست و گفت: ايران براي همه ايرانيان و براي همه قوميت‌هاي ملي و مذهبي است و هيچ‌کس حق ندارد با تحريک و تبعيض، موجبات ناراحتي مردم را فراهم نمايد.

وي اختلافات را براي هر مجموعه‌اي مخل دانست و به کاهش قيمت نفت اشاره کرد و گفت: اگر حاکمان کشورهاي اسلامي به جاي دامن زدن به اختلافات، در تعاملات بر مشترکات تأکيد مي‌کردند، نفت که سرمايه اصلي کشورهاي اسلامي است، اين‌گونه بازيچه سياسي ديگران نبود.

هاشمي رفسنجاني، وحدت را ضروري‌ترين و فوري‌ترين نياز مسلمانان، مخصوصاً ايرانيان مسلمان در شرايط فعلي توصيف کرد و گفت: مي‌توانيم کشور خود را با مواهب بسيار خدادادي بسازيم و حق همه قوميت‌ها را بدهيم و بدانيم که تفرقه، تلخ‌ترين و وحدت شيرين‌ترين ميوه باغ اسلام است.

در آغاز اين ديدار آقايان قاسم عموري، شديد زاده و دکتر کيانفر، با ارائه گزارشي از اوضاع اقتصادي، فرهنگي و سياسي استان خوزستان، به بيان ديدگاه‌هاي خويش در خصوص مسايل مختلف پرداختند.

نظرات بینندگان

  • مقدم

    | |

    رفسجونی جدی میگی پس چرا برای پسر خودت تبعیض قائل شدی که ایشان میتواند دلال نفتی باشه کس دیگه نمتونه لابد میگی از زرنگیشه ایشان میتونه خائن به این نظام باشه کسی دیگه نمیتونه جمعش کن

ارسال نظر