صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

%90 از متن توافق هسته‌ای آماده است

معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد: حدود ۹۰ درصد از پیش نویس متن توافق‌نامه هسته‌ای ایران و 1+5 آماده شده است.

کد خبر: 32427

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری ایتارتاس؛ "سرگئی ریابکوف،" معاون وزیر امور خارجه روسیه، پیش از عزیمت به وین برای شرکت در آخرین دور از مذاکرات هسته‌ای اعلام کرد:‌ فکر می‌کنم حدود 90 درصد از پیش نویس متن توافقنامه هسته‌ای  ایران و 1+5 آماده شده باشد؛ اما این آمادگی مربوط به حجم مطالب است نه اهمیت موضوعات. ‌
 
بحث بازرسی‌های خارجی از تأسیسات نظامی ایران و زمان‌بندی و گستره برداشته شدن تحریم‌های ایران در زمان امضای توافق هسته‌ای، مسائلی هستند که با وجود اشغال حجمی کم در متن توافق نهایی، اهمیت و حساسیت بالایی برای طرفین دارند.
 
با نزدیک شدن به ضرب‌الاجل 10 تیر، تحرکات دیپلماتیک هم شدت یافته است. در همین ارتباط "جان کری،" وزیر خارجه آمریکا، فردا و "محمدجواد ظریف،" همتای ایرانی وی، بامداد شنبه وارد وین خواهند شد.
 
روند مذاکرات به این گونه است که با نزدیک شدن مواضع کشورها در خلال مذاکرات فنی کارشناسان و معاونان وزای خارجه، روسای دستگاه‌های دیپلماسی 1+5 و ایران برای اعلام رسمی نتیجه به محل مذاکرات می‌آیند. مذاکرات ایران، اتحادیه اروپا و آمریکا اکنون در سطح معاونان وزراء در وین ادامه دارد و قرار است "محمد جواد ظریف"‌ بامداد شنبه به معاونانش بپیوندد.
 
انتهای پیام/

نظرات بینندگان

ارسال نظر