صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

زيباکلام: خواسته مخالفان مذاکرات؛ ظريف، جليلي باشد!

کد خبر: 3242

متن پيش رو در آريا منتشر شده و انتشار آن به معني تاييد تمام يا بخشي از آن نيست.

اگر ملت ايران نمي خواست مسئله هسته اي حل شود به جاي آنکه 4 ميليون به جليلي راي بدهند 40 ميليون به وي راي مي دادند.
دکترصادق زيباکلام ،تحليلگرمسائل سياسي، با بيان اينکه قطعا مخالفين همچنان به تخريب مذاکرات و حمله به تيم مذاکره کننده کشورمان ادامه خواهند داد، گفت:شايد به دليل علائمي که از بيرون مجلس براي آنها فرستاده شده بود کمي کوتاه آمدند. مخالفت با مذاکرات هسته اي و مخالفت با سياستهاي تنش زدايي دولت روحاني به ويژه با غرب و آمريکا همچنان ادامه پيدا خواهد کرد.
وي در ادامه افزود: بسيار جالب است که آقاي کريمي قدوسي،عضو کميسيون امنيت ملي ،امروز در مجلس خطاب به دکتر ظريف گفت:چرا با آمريکا مذاکره کرديد نبايد با آمريکا مذاکره مي کرديد.بيش از يکسال است که دکتر ظريف و تيم هسته اي وي با آمريکا مذاکره مي کنند آقاي کريمي قدوسي اعلام مي کند که حق مذاکره نداشتيد.
اين تحليلگر خاطرنشان کرد:اصولگرايان مي خواهند همان وضعيت و سياستي که در دوران دکتر جليلي در رابطه با پرونده هسته اي دنبال مي شد ادامه يابد. تنها چيزي که براي آنها مطرح نيست و ارزشي ندارد راي مردم و انتخاب مردم در انتخابات 24 خرداد است. ايرادات و سوالاتي که از دکترظريف در مجلس مطرح شد عملا به اين معنا است که شما چرا مانند دکتر جليلي رفتار نمي کنيد و همان سياست ها را دنبال نمي کنيد در حالي که بايد به نمايندگان مجلس گفت اگر قرار بود همان سياست هاي دوران دکتر جليلي ادامه پيدا کند چرا هزينه کرديد که انتخابات برگزار شود و دکتر روحاني را رد صلاحيت مي کرديد و انتخابات بين همان اصولگرايان برگزار مي شد.
دکتر زيباکلام تصريح کرد:اصولگرايان احساس مي کنند اگر فضاي کشور باز شود و يک فضاي آشتي در داخل کشور و در تعامل با ديگر کشورها ايجاد شود ديگر جايگاهي در عرصه سياسي نخواهند داشت و براي مصالح و منافع خودشان است که مانع تنش زدايي در سياست خارجي و آشتي ملي در داخل کشور مي شوند.
وي در پايان گفت:تخريب تيم مذاکره کننده هسته اي از سوي مخالفان و اينکه مجلس چه موضعي را اتخاذ کند چيزي را تغيير نمي دهد. هم دکتر ظريف و هم غرب به خوبي مي دانند که ملت ايران خيلي جدي خواهان حل مسئله هسته اي هستند. همه مي دانند که اگر ملت ايران نمي خواست مسئله هسته اي حل شود به جاي آنکه 4 ميليون به جليلي راي بدهند 40 ميليون به وي راي مي دادند.

نظرات بینندگان

ارسال نظر