صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

حداد عادل: ظريف ديپلماتي موفق است

کد خبر: 3241

ايرنا/ غلامعلي حدادعادل گفت: محمد جواد ظريف وزير امورخارجه يک ديپلمات موفق است و علاقه و بينش فرهنگي درست و عميقي دارد که همين خصوصيت ايشان ما را در بنياد سعدي دلگرم مي کند.

رييس بنياد سعدي روز چهارشنبه در ديدار با محمد جواد ظريف وزير امور خارجه و عضو هيات امناي بنياد سعدي افزود: بخش اصلي فعاليت بنياد سعدي در خارج کشور است و از اين رو وزارت امور خارجه مي تواند کمک شاياني براي تحقق اهداف مورد نظر کند.

حداد عادل خاطرنشان کرد: تشخيص ظريف و اهميت او براي گسترش زبان فارسي در ديپلماسي بسيار موثر است.

وي با اشاره به مسووليت خطير و تاريخي ظريف و همکارانش در وزارت امور خارجه است ابراز اميدواري کرد وزارت امور خارجه با پشتيباني از بنياد سعدي بتواند در هيات امنا و ماموريت هاي خارج از کشور اين بنياد را ياري رساند.

رييس بنياد سعدي تصريح کرد: تلاش کرده ايم در اين بنياد خشت اول را درست استوار کنيم تا اين ديوار همواره مستقيم بماند.

وي با تاکيد بر حمايت وزارت امورخارجه ازاين بنياد براي رسيدن به اهداف مورد نظر گفت: در نظر داريم بنياد سعدي را به عنوان يک موسسه علمي و تخصصي نيرومند و کارآمد در خدمت اهداف نظام جمهوري اسلامي قراردهيم.

حداد عادل خاطر نشان کرد: براي تحقق اين هدف در انتخاب همکارمان از نظر کميت و کيفيت دقت زيادي کرديم و بر اين اساس آنان را از بين نيروهاي متخصص که غالبا' علاوه بر زبان فارسي به دو زبان ديگر مسلط هستند انتخاب کرديم .

نظرات بینندگان

ارسال نظر