صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

کری: مواضع هسته‌ای رهبرایران تغییرنکرده

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در باره مذاکرات هسته ای گفت: مواضع ایشان در تمام روند مذاکرات تغییر نکرده است و سخنان اخیرشان مانع از مذاکرات هسته ای نخواهد شد.

کد خبر: 32397

خبرگزاری ایرنا: جان کری وزیر امور خارجه آمریکا با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در باره مذاکرات هسته ای گفت: مواضع ایشان در تمام روند مذاکرات تغییر نکرده است و سخنان اخیرشان مانع از مذاکرات هسته ای نخواهد شد.

 


جان کری که فردا جمعه برای شرکت در گفت و گوهای هسته ای راهی وین می شود، افزود: «سخنان رهبری ایران، بحث تازه ای نیست و در تمام روند مذاکرات جریان داشته است.»

 


وی افزود: با این حال، اگر دو طرف نتوانند بر سر اجرای آن چه در لوزان سوییس تفاهم شده است توافق کنند، هیچ معامله ای انجام نخواهد شد.

وزیر خارجه امریکا تصریح کرد: آنچه برای ما در مذاکرات هسته ای مهم است، سندی است که درباره چارچوب آن به تفاهم رسیده ایم و باید جزییاتش را تنظیم کنیم.

آسوشیتدپرس یادآور شد: آیت الله خامنه ای رهبر عالی ایران، روز سه شنبه توقف طولانی مدت پژوهش های هسته ای را مردود دانست و تاکید کرد هرگونه معامله باید زمانی امضا شود که همزمان با امضا، تحریم های بین المللی نیز لغو شود.

نظرات بینندگان

ارسال نظر