صفحه نخست >> سیاسی تعداد نظرات: 0

نوبخت: ‫ ما سکوت مي کنيم

نوبخت: ‫احساس مي کنم مساله برداشت 4.1 ميليارد دلاري قرار است ادامه پيدا کند پس ما سکوت مي کنيم

کد خبر: 3222

نسيم / سخنگوي دولت با بيان اينکه در موضوع ۴/۱ ميليارد فکر مي کردم با صدور بيانيه مساله تمام شده است گفت: من هيچ اهانتي به کسي نکردم. مراجع رسمي اين مساله را پيگيري خواهند کرد. ‫احساس مي کنم اين مساله قرار است ادامه پيدا کند پس ما سکوت مي کنيم.‬

به گزارش خبرنگار «نسيم» مهمترين محورهاي سخنان محمدباقر نوبخت سخنگوي دولت در نشست خبري با حضور خبرنگاران به شرح زير است:

- در ارتباط با ضرورت تعامل دولت و مجلس براي رسيدگي به بودجه 94 خوشبختانه تعامل وجود دارد. همه کارشناسان دولت در کميسيون هاي مختلف شرکت مي کنند و به صورت رسمي با همفکري و همگرايي موارد تصويب شود. روز گذشته در دفتر معاون اول جلسه اي را با نمايندگان داشتم.

- ‫در موضوع 4/1 ميليارد فکر مي کردم با صدور بيانيه مساله تمام شده است. من هيچ اهانتي به کسي نکردم. مراجع رسمي اين مساله را پيگيري خواهند کرد. ‫احساس مي کنم اين مساله قرار است ادامه پيدا کند پس ما سکوت مي کنيم.‬

- در ارتباط با بحث صندوق فکر کردم با آن بيانيه مشتريک که تعدادي از اعضاي کميسيون برنامه بودجه و نمايندگاني از دولت که بيانيه داشتند اين مسئله به پايانش رسيده که مطلبي که از سوي سخنگوي کميسيون ابلاغ شد و با عنايت به اينکه اصل مصوبه را برخي از سايت ها عکس گرفتند و چاپ کردند و فکر مي کردم که مسئله تمام شده است. ما توضيح داديم که بيانيه مشترک بين کميسيون و دولت در موضوع 4/1 ميليارد را مورد اشاره قرار داده بود که اين مبلغ سند خورده و سپس اصلاح شد و اين مبلغ که به ريال تبديل شد از منابع فروش نفت بوده است. بنده عرض کردم اين اشتباه بوده و سندي که خورده اصلاح شد.

- آقاي جهانگيري بخش نامه اي صادر کرده که دستگاه ها به مجلس نروند؛‌ما يک منابع محدود داريم که سازمان مديريت موظف شد که اين منابع را بين دستگاه ها تقسيم کند. لذا ما نشستيم و يک پيش نويسي راتهيه کرديم آنچه تصويب شد راي جمعي هيات وزيران است.

يک خبرهايي شنيده شد بعضي از معاونين وزرا و مديران کل با حضور در مجلس قصد افزايش بودجه را داشتند. اين کار نادرستي است. ما ضابطه داريم.

در ارتباط با بحث امتيازاتي که به واردات کالاهاي ترکيه داده مي شود ما يک مقدار واردات از ترکيه داريم و قبلا هم عرض کردم که يک اختلافي بين ما و ترکها وجود داشت و گفتيم که آنها بياييند از بنزين ارزان اينجا استفاده کنند و يک تعرفه اي گذاشته شد و لذا قرار شد آنها مخازنشان را داخل کشور پلمپ کنند.

در مورد همه پرسي نمي دانم چه جاي صحبت رئيس جمهور جاي اين همه نگراني داشت که همراه با سخنان خارج از ادب و نزاکت به يک مقام عالي و منتخب جمهوري صورت مي گيرد.

راجع به همه پرسي ابتدا در اصل 6 قانون اساسي مسئله همه پرسي را به عنوان يکي از روش هاي رجوع به آرائ و افکار مردم تعيين کردند.در جمهوري اسلامي ايران امور کشور بايد به اتکاء آرائ عمومي اداره شود.در کشورمان يکي از راه هاي عمومي براي اطلاع از نظرات مردم همه پرسي است.

در اصل 113 قانون اساسي يک همچين مطلبي است که پس از مقام رهبري رئيس جمهور عالي ترين مقام رسمي کشور است و مسئوليت اجراي قانون اساسي و رياست قوه مجري را جز در امور که مستقيما به رهبري مربوط مي شود به عهده دارد
گفته شد که رئيس جمهور دو مسئوليت دارد.حالا مسئول اجراي قانون اساسي در يک صحبت اعلام مي کند که ما از همه پرسي استفاده مي کنيم. به نظر شما طرح اين مسئله از سوي مسئول اجرا خلاف قانون صورت گرفته؟
 

نظرات بینندگان

ارسال نظر